Nebankovní půjčky mohou využít i podnikatelé

Už jsme si zvykli, že drobné půjčky, které v současné době poskytuje několik desítek společností po celé ČR, se hodí jako záchrana před výplatou. Využít je můžete například ve chvíli, kdy potřebujete platit složenky a výplata vám přitom má na účet dorazit až později. Vyhnete se tak zbytečným poplatkům navíc. Možná ale nevíte, že existují také podobné půjčky pro podnikatele. Jejich sjednání je přitom stejně jednoduché a rychlé.

Nebankovní půjčky pro podnikatele jsou neúčelové

Nebankovní půjčka pro podnikatele bývá oproti úvěru od banky lákavější hlavně z toho důvodu, že po vás poskytovatel vyžaduje jen naprosté minimum informací. Zejména u půjček na nižší částky nemusíte například sdělovat účel, kvůli němuž si finanční prostředky půjčujete. Stejně tak obvykle není nutné uvádět ani detaily o vaší dosavadní podnikatelské činnosti. V podstatě stačí jen základní údaje o vaší osobě a firmě.

Neprověřuje se daňové přiznání

Půjčka bez doložení příjmu se hodí hlavně začínajícím podnikatelům a drobným živnostníkům. Může pomoci k překlenutí určité doby, během níž nemáte tak vysoké zisky a potřebujete nějaký čas vydržet, než se příjmy opět zvýší.

U nebankovních půjček, kde si půjčujete řádově maximálně desítky tisíc korun, pak není zapotřebí dokládat ani daňové přiznání, což je podmínkou u všech bank. Právě z tohoto důvodu mají začínající podnikatelé problémy s tím, aby peníze od banky dostali, protože jejich živnost či firma nemají žádnou historii.

Za půjčku zaplatíte více peněz

V případě, že zvolíte nebankovní půjčku pro podnikatele, počítejte s vyššími úroky, než jsou běžné u úvěrů a půjček od bankovních ústavů. Je tím kompenzováno větší riziko půjčky, ale i potřeba doložit menší množství dokladů a dokumentů. Na peníze z nebankovní půjčky však dosáhne daleko větší procento žadatelů.

1 názor na “Nebankovní půjčky mohou využít i podnikatelé”

  1. nebankovní půjčky bez registru

    Jsou nebakové půjčky bez registru dostupné i pro začínajícího živnostníka, který podniká jen 3 dny? Asi ne, budu muset počkat.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient