V online kurzech je budoucnost vzdělávání

Popularita vzdělání přes internet vzrůstá a není problém naučit se něco hodnotného z většiny existujících oblastí a oborů. Trend online kurzů neboli webinářů umožňuje se dozvědět nové informace a získat dovednosti zpoza počítače, aniž by člověk musel fyzicky navštívit nějaký kurz či školu. Vysokou nebo střední školu touto formou zatím sice nevystudujeme, možná je to ale jen otázka času?

Princip online vzdělávánícomputer-768608_960_7201

Jak to funguje? Zobecněně řečeno tak, že si zakoupíte kurz, který vás zaujme, a pustíte si jeho díly postupně nebo i na přeskáčku – kdykoliv máte čas a chuť se vzdělávat. Většina kurzů má určitý počet dílů k dispozici zdarma, abyste si udělali představu o tom, jakou formou se vyučuje, jestli vám vyhovuje styl vysvětlování a náplň splní vaše očekávání.

Portál Vimvic.cz

Zpoplatněné online kurzy z rozmanitých oblastí nabízí i portál Vimvic.cz. Zkušení lektoři, kteří mají k tématu hodně co říct, vás provedou světem fotografování, malování, účetnictví, zdravé výživy, práce na PC, astrologie, cizích jazyků, tvůrčích činností… Kompletní výčet by byl hodně dlouhý. Několik dílů zdarma ke zhlédnutí vás může utvrdit ve správnosti vaší volby a slouží k usnadnění výběru.

Jste skeptičtí?

Možná jste teď trochu skeptičtí. Naučím se opravdu něco užitečného? Není to jen ztráta času a peněz? Budou mi semináře na dálku vyhovovat? Nezbývá, než to vyzkoušet na vlastní kůži. Zde je pár poznatků, proč je vzdělávání přes obrazovku výhodné: Učíte se a pracujete zcela svým tempem, nemusíte se nikomu přizpůsobovat. Kdykoliv si můžete dát pauzu a přehrát si určitou pasáž znovu. Kurz máte kdykoliv k dispozici pro své potřeby, můžete jej zhlédnout, kolikrát chcete, dát ho k dispozici někomu z vaší rodiny.Introverti budou určitě nadšeni. A pokud vás přepadne potřeba se s někým podělit o své poznatky nebo se na něco zeptat, vzhůru do internetových diskusí! Množství studentů je vonline kurzech neomezené, nemusíte mít strach, že už na vás nezbyde místo. Výuka je kvalitní, lektoři se na natáčení důkladně připravují a vše mají detailně promyšleno. A částka, kterou zaplatíte, je určitě nižší, než kdybyste si kupovali nějaký kurz, kam se dostavíte osobně, navíc ušetříte za dojíždění.

Nezbývá než nějaký kurz vyzkoušet

Přesvědčili jsme vás nakouknout do nabídky internetových kurzů? Vyberte si podle toho, co vás zajímá a v čem se potřebujete zdokonalit. K nejoblíbenějším na Vimvic.cz patří MS Excel – od začátečníka profíkem v 6 hodinách, Kurz fotografování nebo Co obsahuje můj horoskop. Na osobní rozvoj není nikdy pozdě!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient