Organizace ICMPD otevřela ve Středomoří Centrum pro koordinaci a spolupráci v oblasti migrace

Organizace ICMPD otevřela ve Středomoří Centrum pro koordinaci a spolupráci v oblasti migrace

Otevřením nového centra na Maltě organizace ICMPD posílila své úsilí zůstat i nadále klíčovým hráčem na poli zvládání migrační vlny

Šest měsíců poté, co se ve Vallettě uskutečnil Summit o migraci, se znovu začínají objevovat obavy, že Středomoří se může opět stát epicentrem nepravidelných migračních vln. Z tohoto důvodu otevřeli George Vella, ministr zahraničních věcí Malty a Michael Spindelegger, generální ředitel organizace ICMPD (International Center for Migration Policy Development) ve Vallettě Centrum pro koordinaci a spolupráci v oblasti migrace ve Středomoří (Coordination and Cooperation Center for Migration in the Mediterranean)”.

Veškeré budoucí aktivity organizace ICMPD ve Středomoří budou koordinovány z tohoto nového centra. Regionální aktivity organizace ICMPD se zaměří na technickou pomoc a dialogy v oblasti migrace s cílem pozitivně ovlivňovat vztahy mezi středomořskými zeměmi.

Půl roku po Summitu o migraci, který se konal ve Vallettě, se organizace ICMPD prostřednictvím svého nového centra na Maltě, snaží řešit nejdůležitější aspekty nezákonné migrace a nuceného přesídlení. Program Euromed Migration se na regionální úrovni snaží vytvořit rámec pro kontrolovanou migraci a uplatňovat politiku mezinárodní ochrany hranic. Na národní úrovni pak organizace začne připravovat systém pro správu zákonné migrace pro Libyi a zasadí se také o zlepšení ostrahy hranic Libanonu. Projekt „City-to-City“, který organizace ICMPD zavádí, se snaží nacházet nové příležitosti pro migraci v osmi urbanistických centrech Evropy, severní Afriky a Středního východu a v jeho rámci vzniknou nové nápady a systémy pro úspěšnou migraci mezi velkými městy.

Michael Spindelegger, generální ředitel organizace ICMPD, řekl: “Otevřením tohoto Centra pro koordinaci a spolupráci v oblasti migrace se snažíme vyjádřit naše obavy z problémů v souvislosti s migrací ve Středomoří. Budeme hledat nová řešení a vytvářet nové migrační politiky pro Evropu a další země.”

George Vella, ministr zahraničí Malty, odpověděl: “Je nám velkou ctí, že si organizace ICMPD vybrala Maltu jako místo, kde otevřela svou první regionální pobočku a věříme, že společnými silami se nám podaří dosáhnout dobrých výsledků a najít tolik potřebná řešení pro stávající migrační a uprchlickou krizi.”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient