Písek je královské město s přátelskou atmosférou

Jihočeské historické město Písek se rozprostírá na řece Otavě. Už od svého založení, které se datuje do 13. století, se jednalo o velice důležitou lokalitu. Působivou dominantou této rozmanité metropole je Kamenný most. Určitě doporučujeme zůstat zde několik dní. Ubytování v Písku je k dispozici v různých prostorech, přičemž záleží na vašich nárocích.

Už více než 200 let v Písku působí zemský hřebčinec. Tento architektonický komplex, který je dodnes využíván k chovu koní, byl dokonce prohlášen za národní kulturní památku. Za zmínku stojí také židovské památky, v jejichž čele stojí původní modlitební synagoga v Soukenické ulici.

Zhruba 40 minut jízdy autem jsou vzdálené České Budějovice pyšnící se bohatým kulturním životem a ojedinělou atmosférou. A vyrazit se dá také do 30 minut vzdálených Strakonic s majestátním hradem a velkým náměstím. Stačí najít ubytování Písek a užít si pohádkovou dovolenou v jižních Čechách.20141129143329_zu4y8k

Kde se v Písku ubytovat?

U českých turistů bez náročných požadavků je oblíbený hotel Buly nacházející se v klidné části města, jež je zároveň nedaleko historického centra. Sportovní nadšenci ve volném čase mohou ukázat svůj talent na tenisovém kurtě, fotbalovém hřišti, zimním stadionu či v krytém plaveckém bazénu. Zkrátka nepřijdou ani příznivci cyklistiky, neboť v okolí ubytovacího zařízení je vybudována síť cyklistických tras.

Ubytovací objekt ukrývá jednolůžkové až čtyřlůžkové pokoje, přičemž každý pokoj disponuje vlastní sprchou a sociálním zařízením. Hotel Písek, jak se často hotelu Buly říká, nabízí i bezplatné připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě.

O stravu se stará buď restaurace Na Ostrově, nebo restaurace Regina. Pro náročné hosty, kteří si potrpí na gurmánské pochoutky, je připravena stylová pivnice s restaurací Kozlovna vzdálená zhruba 200 metrů od ubytování.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient