Pro vstup na území Ruska potřebujete vízum. Jak si ho vyřídit?

víza do ruska

Ruská federace je země mnoha tváří, která ve svých útrobách ukrývá významné historické skvosty, jako je například pohádkový chrám Vasila Blaženého. Pokud však chcete vstoupit na území největšího státu světa, musíte respektovat jeho pravidla. Připravte se co nejdříve na cestu do země vzdálené takřka dva tisíce kilometrů. A jedním z prvních kroků by mělo být vyřízení turistického víza.

V první řadě vás musíme upozornit, že nikdo vám na hranicích vízum nevydá, a proto je nezbytné zajistit vše s předstihem, tedy ještě než nastoupíte do letadla. Víza do Ruska mají platnost třicet dní a nezáleží na tom, zda se jedná o turistické či služební.

Turistické vízum

Jestliže plánujete poznávací dovolenou v Rusku, přibalte si do batohu turistické vízum, které je vydáváno osobám plánujícím výlet do Ruské federace za soukromými a turistickými účely, tedy nikoliv za byznysem.

Služební vízum

Druhou možností je služební vízum určené podnikatelům, kteří často cestují do Ruska za obchodními účely. Rozdíl je v tom, že turistické vízum platí pouze pro jeden vstup, zatímco služební pro více vstupů, případně pro delší pobyt, pokud je to potřeba.

Co v Rusku navštívit?

Pokladem země je bezpochyby Moskva s Rudým náměstím, které je dokonce zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. V podstatě se jedná o jakési srdce metropole, na němž se hemží jeden turista za druhým. Jakmile si budete chtít odpočinout od památek, vyrazte do nejznámějšího nákupního centra na světě, kterým je GUM. Láká na více než tisíc obchůdků, v nichž si koupíte ledacos. Opomenout byste neměli ani chrám Vasila Blaženého či chrám Matky Boží Kazaňské.

Objednejte letenky ještě dnes, zřiďte si vízum a zavítejte do země, jež má skutečně co nabídnout. Zhlédnete světově proslulé památky a ochutnáte originální kuchyni.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient