Pozor na vadné zásuvky

Firma Gira stahuje zásuvky se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“) z prodeje

Při nevhodném zacházení s těmito tzv. zásuvkami se zvýšenou ochranou (před všemi vodivými materiály) může dojít k úrazu elektrickým proudem

– Bezprostřední bezplatná výměna příslušných produktů

– Zřízení horké linky pro spotřebitele i pro elektroservisy

– Je dotčen pouze jeden díl zásuvky se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“)

V zájmu ochrany spotřebitele, stahuje firma Gira Giersiepen GmbH & Co. KG (Gira), jedna z předních světových firem nabízející kompletní nabídku elektroinstalační techniky a systémů techniky budov, předběžně zásuvky se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“) zpět. Interní zkoušky stanovily, že krytky zásuvek se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“), které byly společností Gira distribuovány v období od 09.12.2014 do 26.01.2016, prostřednictvím různých velkoobchodních podniků s elektrickým zbožím, mohou vykazovat vady. U dotyčných zásuvek může v některých případech dojít k tomu, že mechanický přípravek v krytu zásuvky – tzv. „shutter“ – se neuzavře samočinně, jak bylo zamýšleno. To může vést k tomu, že při nesprávném zacházení se zásuvkou – například při zasunutí vodivých materiálů – může dojít k zasažení elektrickým proudem s následkem vážných, podle okolností dokonce životu nebezpečných zranění, jako je tomu u běžných zásuvek bez zvýšené ochrany proti dotyku. Aby bylo možné minimalizovat riziko, měli by rodiče a dospělí zajistit, aby dotyčné osoby, zejména děti, doma nebo ve Vašem zařízení se zdržovali dále od zásuvek a nemohli do nich zasunout žádné vodivé materiály.

Bezpečnost na prvním místě

Až doposud se nestal škodní případ při použití zásuvky se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“), jichž se každoročně prodá několik miliónů kusů v mnoha zemích světa. Protože je pro firmu Gira bezpečnost všech výrobků na prvním místě, rozhodla se tato tradiční firma se sídlem v Radevormwald po odsouhlasení s dozorčími orgány pro otevřené stažení příslušných krytek zásuvek z trhu. V rámci svolávací akce budou důsledně prováděny krok za krokem s úřady odsouhlasená opatření, aby byly stažené již dodané dotčené šarže u velkoobchodů v oboru elektro, elektroservisech a u spotřebitelů a tím se eliminovali potenciální zdroje nebezpečí. V této záležitosti se firma Gira obrací inzeráty, plakáty v obchodech jakož i pomocí internetu na veřejnost.

Bezplatná výměna elektrikářem

Zákazníci by se měli obrátit na svého elektrikáře, pokud si v daném období zakoupili příslušné produkty nebo pokud jim byly tyto produkty instalovány. Elektroservisy pak mohou zákazníkům poskytnout informace, jestli právě jejich krytky patří mezi potenciálně vadné. Pokud jsou u zákazníka instalovány potenciálně dotčené krytky zásuvek, bude na místě provedena zkouška funkčnosti. Pokud se ukáže, že jsou instalované krytky zásuvek vadné, vymění je elektroservis bezplatně za nové, s plně funkční zvýšenou ochranou vůči dotyku. Výměna krytek zásuvek je rychlá a bezproblémová, může ji ale provádět pouze elektrikář. Důrazně upozorňujeme na to, že zákazníci by se v žádném případě neměli pokoušet vyměnit krytky zásuvek sami.

Bezplatná horká linka

Pro okamžité zodpovězení dotazů zákazníků a elektroservisu, aktivovala firma Gira bezplatnou horkou linku pro zákazníky a elektroservisy:

00800 452 792 89

Zákazníci zde obdrží užitečné informace. Elektroservisy se mimo jiné dozví, kterých produktů se stahování z trhu týká a jak mají správně provádět výměnu.

Další informace naleznete na adrese www.recall.gira.com/cz.

Dotčen je pouze jeden díl zásuvky se zvýšenou ochranou proti dotyku („dětská ochrana“)

Firma Gira zdůrazňuje, že nejsou dotčeny samotné zásuvky, nýbrž pouze prvky „shutter“ v krytkách. To znamená: Přívod elektřiny není u těchto zásuvek omezen. Funkce zásuvek zůstává plně zachována a při správném používání poskytují standardní ochranu proti dotyku jako každá běžná zásuvka. Mohou být tedy nadále používány. Nemusí být funkční pouze zvýšená ochrana proti dotyku („dětská ochrana“).

O firmě Gira

Firma Gira Giersiepen GmbH & Co. KG (www.gira.com) se řadí k předním mezinárodním firmám, které nabízejí kompletní inteligentní systémová řešení elektronického a dálkového, digitálního řízení budov. Se svými četnými vynálezy formuje a ovlivňuje tato rodinná firma, založená v roce 1905 ve městě Radevormwald, už 111 let svět elektroinstalací a inteligentního řízení budov. Slibný vývoj pro inteligentní, k síti připojené „chytré domy“ a digitalizaci budov dal spolu s různými inovacemi, jako je například Gira Home Server, firmě Gira od začátku rozhodující impuls. Zde jsou Gira produkty a řešení pro německé strojírenství, pro kvalitu „Made in Germany“, pro udržitelnost výroby a použití, pro dokonalost ve formě a funkci – ale především jsou tu proto, aby udělaly život lidí o něco jednodušší, pohodlnější a bezpečnější. Ne nadarmo dnes najdeme přepínače, řídicí, komunikační, multimediální a zabezpečovací systémy firmy Gira ve více než 40 zemích světa, například v Berlínském hlavním nádraží, na olympijském stadionu v Kyjevě a Banyan Tree Hotel v Šanghaji. Díky rozsáhlému know-how v oblasti technologie plastů je firma Gira nyní také poptávána jako světový výrobce komplexních systémových plastových výrobků pro lékařský a farmaceutický průmysl. S více jak 1200 zaměstnanci je tato technologická společnost jedním z největších zaměstnavatelů v oblasti Bergische.

Více informací o firmě a taky inteligentní technice budov firmy Gira naleznete také na: www.gira.com

Zdrojovou verzi najdete na businesswire.com:

http://www.businesswire.com/news/home/20160323005601/cs/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient