Předsedkyně ERÚ Vitásková bude kandidovat za Úsvit. V Senátu chce naplno promluvit o solárním tunelu

logo usvit

Předsedkyně ERÚ Vitásková bude kandidovat za Úsvit. V Senátu chce naplno promluvit o solárním tunelu

Šéfka ERÚ Alena Vitásková dnes oznámila svoji kandidaturu do Senátu jako nezávislý kandidát za stranu Úsvit-Národní koalice. Kandidovat do podzimních voleb bude ve svém volebním obvodu Ostrava – město, kde prožila velkou část svého života.

„Vitásková nepatří do kriminálu, ale do senátu. Vláda se solárními barony likviduje Šlachtu i Vitáskovou, aby chránila miliardy pro solárníky a toto Úsvit nebude podporovat. Cena elektřiny by mohla být o 20 % levnější, každý z nás občanů dáváme 4500 Kč solárním baronům a jiným příživníkům na dotacích na takzvaných obnovitelných zdrojů energie. Je mi ctí, že za nás bude kandidovat,“ řekl na tiskové konferenci předseda strany Miroslav Lidinský.

„Jsem přesvědčena, že ZLU se nesmí ustupovat, ZLU se musíme postavit, se ZLEM se musí bojovat. Má snaha o nápravu tunelu veřejných financí byla vedením státu ignorována, stejně jako zjištění a zveřejnění majitelů některých solárních elektráren, či příjmy politiků z tohoto byznysu sahající až do pokladen politických stran. Jako úředník jsem vyčerpala všechny prostředky, jak tuto ekonomicko-energetickou, politickou mafii zastavit,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Předsedkyně Vitásková se jednoznačné vyjádřila i k otázce imunity: „V senátu mě nezajímá imunita, vím, že senátoři energetické lobby by mě stejně vydali, ale zajímá mě beztrestnost projevu na plénu senátu, kde může zaznít i to v čem mám mlčenlivost a co by občané ČR měli vědět.“

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient