Při kontrolách ČOI zajištěny hračky a padělky

Na severu Čech zajištěno 438 kusů padělků téměř za půl miliónu korun

Inspektoři ČOI Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje zjistili pochybení v prodeji zboží. V  severočeském Hřensku zajistili téměř 500 kusů padělků a v Praze 10 v Tiskařské ulici plyšové hračky, které byly prodávána volně bez obalu. 

V květnu provedli pracovníci Inspektorátu Ústeckého a Libereckého kraje v obci Hřensko celkem 13 kontrol. Ve 12 případech zjistili porušení právních předpisů. Při kontrolách ČOI zajištěny hračky a padělky

Kontroly se uskutečnily dne 26. května 2016 nejen v kamenných obchodech, ale i ve stáncích. U 6 prodávajících inspektoři zajistili větší množství padělků známých značkových výrobců. Jednalo se o 438 kusů výrobků jako například CD, hračky, textil a hodinky značek Nike, Bench, Adidadas, Minekraft, Minions v celkové hodnotě originálů 487 450 korun. U dalších 5 prodejců byly zjištěny méně závažné nedostatky. Jednalo se převážně o absenci českých návodů, bezpečnostního upozornění, neocenění zboží nebo nevydání dokladu o zakoupení výrobku. Za tato pochybení udělili inspektoři na místě 5 pokut v celkové výši 11 000 korun. Dále ve spolupráci s pracovníkem Českého telekomunikačního úřadu byly u 1 prodejce hraček zjištěny v prodeji 2 výrobky rádiem řízených modelů, které nebyly vybaveny dokumentací dle příslušného Nařízení vlády a zák. č. 22/1997 Sb., které se zabývá způsobem stanovování technických požadavků na výrobky, které by mohly ve zvýšené míře ohrozit zdraví nebo bezpečnost osob, majetek nebo životní prostředí, popřípadě jiný veřejný zájem. Na tyto výrobky byl uplatněn zákaz distribuce a uloženo termínované opatření k nápravě nedostatků. Sankční opatření bude uloženo při dokončení kontroly.

Nedostatky u zboží z tržnice

(Praha, 7. červen 2016) Při kontrole tržnice v Tiskařské ulici v Praze inspektoři České obchodní inspekce objevili malé plyšové hračky, které byly určené pro děti do tří let věku bez patřičných informací a obalu.

Při kontrole obchodní společnosti HUAN YU s.r.o. v areálu tržnice Tiskařská, Praha 10, byly v nabídce prodeje zjištěny 3 druhy malých plyšových hraček. Konkrétně šlo o Mývala různobarevného, Zajíce modrobílého a Medvěda I Love You v celkovém počtu 568 kusů, jejichž celková prodejní cena činí 5860,-Kč. Tyto výrobky, které jsou svou charakteristikou určeny pro děti od 3 let, byly prodávány volně bez obalu. Ačkoli se na tyto plyšové hračky vztahuje znění zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, tak na výrobcích nebylo uvedeno stanovené označení CE, věková kategorie určení, identifikační údaje o výrobci/dovozci, ani žádné jiné informace k použití či bezpečnému užívání.

 

Na výše uvedené plyšové hračky byl vydán zákaz distribuce po dobu potřebnou k provedení kontroly a bylo uloženo odstranění zjištěných nedostatků. Další šetření bude následovat i u dodavatele předmětných výrobků a následně u dovozce (popř. výrobce).

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient