Proč dnes tolik firem upřednostňuje virtuální sídlo?

Zákon vyžaduje, aby každá firma měla své sídlo, jenže v dnešní době přibývá takových, které ho vůbec nepotřebují. Mnohým lidem stačí k výkonu profese notebook, elektřina a připojení k internetu, což jsou věci dostupné prakticky odkudkoliv – z domova i kavárny na rohu. Proč kvůli tomu jezdit každý den do kanceláře? Jenže kancelář, kde firma sídlí, je aspoň formálně potřeba.

A to je přesně důvod, proč si spousta firem, ale i OSVČ zařizuje virtuální sídlo. Pokud působí jako copywriteři, správci sociálních sítí, mají svůj e-shop apod., žádnou kancelář nepotřebují. Ušetří za nájem, opravy a rekonstrukce, nábytek a jiné vybavení, uklízečku, a dokonce i za dopravu do sídla. Kromě toho získají rovněž pár dalších výhod.

Jaké výhody má virtuální sídlo kromě financí?

Virtuální kancelář si můžete zařídit prakticky kdekoliv, kde se vám zlíbí – třeba na druhém konci republiky, v Praze či v Brně. Právě pražská či brněnská korespondenční adresa působí na potenciální zákazníky dobře. Vypadáte v jejich očích víc světově a váženě. A pokud vás zde budou chtít navštívit? Ani to není problém.

Za zmínku stojí ještě jeden důvod proč mít virtuální sídlo. Spousta firem si ho zařizuje proto, že se bojí kontrol ze strany finanční správy. Například v Praze je pravděpodobnost kontroly nepochybně o dost nižší než v menším městě, protože kapacity finančních úřadů jsou omezené. A právě tohle je důvod, proč se virtuální sídla někdy moc nepozdávají finanční správě. Nicméně jsou plně legální a není na nich nic špatného. Úřady už by si měly uvědomit, že ne vždy je důvodem únik před kontrolami.

Do virtuální kanceláře se dá skutečně chodit

Pokud si objednáte například sídlo společnosti Brno, je jen na vás, jaký balíček si zvolíte. Můžete si zaplatit pouze zdejší adresu a přeposílání pošty, která vám sem bude chodit. Na druhou stranu není problém zvolit takovou variantu, v rámci níž lze ve virtuální kanceláři pořádat setkání s obchodními partnery a zákazníky. Na smluvenou dobu vám vždy bude připravena profesionálně zařízená a reprezentativní kancelář, kde si odbydete jednání a pak ji zase opustíte.

Ve virtuálním sídle lze mít dokonce i asistentku, která vyřídí korespondenci, zastoupí vás při jednání s úřady a poskytne informace všem lidem, co za vámi na danou adresu přijdou. Mrkněte se na www.sidlavbrne.cz a sami uvidíte, jaké jsou možnosti virtuálních kanceláří.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient