Proč protipožární dveře?

Protipožární dveře dokážou snížit škody na majetku a mohou zachraňovat životy. Jejich úkolem je zabránit šíření ohně do dalších bytů či místností v domě, nebo jej alespoň zpomalit. Musí pochopitelně splňovat určitá kritéria pro efektivní ochranu.

Na první pohled stejnéfile1462948757

Svým vzhledem se nemusí bezpečnostní a protipožární ocelové dveře od těch běžných příliš lišit. Pod povrchem a vnějším designem se ale skrývají speciální materiály podle toho, kam se dveře budou umisťovat. Dnes se v zásadě vyrábějí protipožární dveře ze třech materiálů a klasifikují se do tří základních tříd.

Tři třídy protipožárních dveří

Dveře DP1 jsou kovové nebo prosklené s kovovým rámem, vhodné do kanceláří, skladů a výroby. DP2 jsou určeny do šachet a teprve typ DP3 označuje klasické protipožární dveře do bytů tak, jak je známe. Pod dřevěnou vrstvou jsou dvě ocelové desky s izolantem uprostřed. To ale zdaleka není veškeré dělení, navíc zároveň mohou být tyto dveře i bezpečnostní!

Rozdílná odolnost vůči teplu a ohni

Podle konkrétní funkce jsou protipožární dveře klasifikovány do kategorií. Dveře EW jsou odolnější vůči vyšším teplotám a zabraňují šíření požáru, dveře EI zase zamezují přenosu tepla z jedné strany na druhou. Každý typ je jinak odolný vůči působení ohně i tepla. Na každých protipožárních dveřích je uvedena míra jejich odolnosti, a to na štítku, který jde dobře vidět a nedá se běžným způsobem zničit. V minutách je uvedena doba, po kterou dveře dokážou odolat požáru. Důležité je, aby byly dveře testovány, certifikovány a tento údaj nelhal. Zpravidla se instalují ty s minimální odolností 30 minut a více.

Dveře nejsou všechno

K protipožárním dveřím jsou nezbytností samozřejmě i ocelové zárubně, nejlépe od stejného výrobce. Dveře lze dovybavit panikovým systémem nebo bezpečnostním kováním, můžeme si u nich nechat provést kouřotěsnou i zvukotěsnou úpravu… Možností vylepšení je mnoho. I když nejsou bezpečnostní a protipožární dveře levnou záležitostí, do čeho jiného bychom měli pořádně zainvestovat než do bezpečnosti, zdraví a ochrany majetku? Po zralé úvaze jistě každý musí dospět k závěru, že vyhozené peníze to rozhodně nejsou. A kde nakoupit? Výroba protipožárních dveří i zárubní je specialitou firmy BB-Kovo s.r.o. s dlouhou tradicí a všemi potřebnými certifikacemi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient