Proměny myslivecké výbavy v běhu času

lovecké potřeby

Historie myslivosti sahá bez větší nadsázky až do samých počátků lidstva. Odjakživa byl lov zvěře jedním ze základních kamenů lidské obživy. Naši prapředci lovili s jednoduchými zbraněmi, které si dokázali vlastnoručně vyrobit, a žádné další speciální myslivecké potřeby nebo dokonce lovecké oděvy nevlastnili. Tak tomu bylo po dlouhá staletí, až ve středověku se začaly objevovat první dokonalejší lovecké zbraně (např. kuše, tesák) a samotný lov už nesloužil jen k obživě, ale stala se z něj také zábava pánů. Později se do rukou lovců dostaly i palebné zbraně, zejména brokovnice mají v českých zemích svou dlouholetou tradici.

Jaké požadavky musí splňovat lovecké oblečení?

Myslivecké uniformy bývaly nedílnou součástí lovecké výbavy. Pokud se jedná o barevnost, vždy hrály prim decentní barvy dobře splývající s barvou lesa, tedy odstíny zelené, hnědé, případně šedé. Velké změny však můžeme pozorovat v používaných materiálech. Současné lovecké oblečení plně využívá kvalitu a funkčnost outdoorových materiálů. Lovecké kalhoty, bundy, vesty či košile jsou vyrobeny z prodyšných a zároveň nepromokavých materiálů, takže ani nepřízeň počasí vám nepokazí lovecký zážitek. Lovecké boty obstojí v každém terénu díky pevným podrážkám a voděodolné membráně. Nejen designovou, ale také praktickou součást ustrojení tvoří lovecké čepice a klobouky, rukavice, dále spodní termoprádlo či barevně ladící šle a kravaty.

Bez čeho se ještě na lovu neobejdete?

Součástí základní lovecké výbavy jsou přirozeně střelné zbraně. Moderní zbraně jsou vyrobeny z těch nejlepších materiálů, zdobí je perfektní zpracování, jsou spolehlivé a přesné. K dispozici je samozřejmě také specializované lovecké střelivo vyrobené z temperovaného olova. Zajímavé kousky najdete v sekci lovecké optiky. Dalekohledy, puškohledy, případně zařízení s termovizí posunou váš zážitek zase o kus výš.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient