Půjčky bez registru nabízí stále méně společností. Řešením je zástava vozidla

Zatímco ještě v minulém roce půjčovaly peníze doslova tisíce společností, letos je vidět výrazné snížení jejich počtu, a to kvůli změnám v zákoně. Došlo k přenastavení podmínek, takže nemohou půjčovat lidem, kteří mají příliš nízkou bonitu. Pokud máte nějaké předchozí nesplacené závazky, razantně se snižuje šance, že vám úvěr bude poskytnut. Řešení se ale dá najít, možností je zástava vozidla.

Aktuální situace na trhu s půjčkami bez registru

Půjčky bez registru slibují peníze i lidem, kteří jsou zapsáni v registrech dlužníků, protože špatně spláceli předchozí úvěry. Záznam v registru může zhatit další úvěr, zejména u solidních bankovních i nebankovních společností.

Větší riziko je obvykle pokryto vyššími úroky. Přesto, že Češi rekordně umazávají dluhy po splatnosti, je v Česku stále poměrně značné procento půjček, které nejsou spláceny včas.

Zástava vozidla funguje jako půjčka bez registru. Má ale vysoké procento včasného splácení. Lidé si totiž uvědomují, že by v krajní situaci mohli o svůj vůz přijít, proto se snaží svému závazku dostát dle ujednání ve smlouvě.

Jak získat půjčku na základě zástavy vozidla?

Získání peněz z autozastavárny není nijak složité. Stačí jen doložit, že je dané motorové vozidlo skutečně ve vašem osobním vlastnictví, což provedete pomocí technického průkazu a klíčků od vozu.

Dále už potřebujete pouze doklad totožnosti a také dokumenty, které potvrdí místo vašeho bydliště. Takto můžete získat finanční prostředky až do výše 80 % hodnoty zastaveného vozidla. A nemusí se jednat jen o osobní automobil, ale třeba i o motocykl, skútr, případně i jiné dopravní prostředky.

Jako u jiných druhů půjček i v případě zástavy vozidel platí: vždy si vybírejte ověřenou společnost, jež má dobré reference a nehrozí vám z její strany žádné podvodné jednání.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient