S KOČÁRKEM PRAHOU startuje.

Iniciativa S KOČÁRKEM PRAHOU startuje „Slušnou kampaň“

Iniciativa S KOČÁRKEM PRAHOU startuje „Slušnou kampaň“, začíná v pražských tramvajích

Nová kampaň vyzývá spoluobčany k elementární slušnosti nejen v městské hromadné dopravě. Věcně a humorně upozorňuje na nešvary, se kterými se musí každodenně potýkat nastávající maminky a rodiče s kočárky při každodenním cestování metropolí.

Plakáty, které ve spolupráci s neziskovou organizací S KOČÁRKEM PRAHOU vytvořila ilustrátorka Veronika Šiklová, se objeví ve všech linkách pražských tramvají a autobusů od 1. února 2016. Kampaň potrvá až do 25. května, kdy vyvrcholí happeningem rodičů a dětí v podolských Žlutých lázních.

„Letos už posedmé chystáme celodenní akci S KOČÁRKEM PRAHOU. Do centra se pravidelně vydávají tisíce maminek s dětmi, které ví, že vyrazit s kočárkem do města plného nástrah není vůbec žádná legrace. Společně s desítkami partnerů se jim snažíme vyjít vstříc, dohromady hledáme možná řešení. Součástí je i petice Za Prahu bezbariérovou. Během let, kdy ji organizujeme, jsme si připsali značné úspěchy, jednáme s MHMP a jsme součástí projektu „Praha bezbariérová“, máme nemalý podíl i na zbudování 250 parkovacích míst u obchodních center,“ vysvětluje cíle Jiřina Faloutová, výkonná ředitelka S KOČÁRKEM PRAHOU.

„Slušná kampaň“ bude pokračovat v několika dalších vlnách, po dobu 4 měsíců, v průběhu března se objeví i na obrazovkách v metru a v dalších médiích. Zaměří se také na úctu ke stáří, hendikepované spoluobčany, cyklisty, pejskaře či chodce. Chce se soustředit na bezpečnost a toleranci v celém veřejném prostoru. Oficiálním partnerem „Slušné kampaně“ v MHD je Dopravní podnik hlavního města Prahy, jednání s dalšími partnery aktuálně probíhají.

Kontakt pro média:

Olga Kunešová, autorka projektu S KOČÁRKEM PRAHOU.org, z.ú., tel: +420 602 105 322

Jiřina Faloutová, výkonná ředitelka S KOČÁRKEM PRAHOU.org, z.ú., tel: +420 776 369 685

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient