Kde se v Praze ubytovat se skupinou dětí

Praha bývá častým cílem školních výletů, až to kolikrát skoro vypadá, že v celé ČR nemáme kromě našeho hlavního města nic zajímavého. Tak to samozřejmě není, jenže Praha je prostě snadno dostupná vlakem i autobusem, a navíc tak obrovská, že s dětmi nikdy nestihnete navštívit všechny lákavé atrakce. Během jednoho dne se toho dá stihnout opravdu málo, a tak pokud je to možné, vyplatí se jet na dvoudenní výlet.

Najít levné ubytování pro skupiny není až taková potíž

Mnoho učitelů to vzdá kvůli náročnosti hledání ubytování. Ano, ne ve všech hotelích jsou připravení na třicet křičících dětí, které rozhodně nedodržují večerku, problémem bývají i ceny. Školní výlety je zpravidla potřeba plánovat nízkorozpočtově, a to s drahými pražskými hotely není možné.

Výjimkou jako stvořenou k ubytování skupin je penzion Praha Akát. Nachází se 50 m od zastávky metra, tramvaje i autobusu Smíchovské nádraží, do centra je to odsud pouhých deset minut metrem. Disponuje 32 pokoji a je schopný ubytovat přes 100 osob. Pro skupiny nad 15 lidí má připravené speciální ceny od 350 Kč za osobu se snídaní.

Dětí se tady nezaleknou

Dřív než začnete zkoumat, zda je penzion Praha 5 vhodný pro ubytování s dětmi, vám na tuto otázku odpovíme. Na děti jsou tu připravení a školákům se zde určitě bude líbit. Osloví je pokoje s patrovými postelemi, večer si budou moci pustit i televizi. Společná setkání lze plánovat v nekuřáckém salonku v restauraci nebo na zahrádce.

Domluvit se tady dá také parkování pro autobusy, a pokud potřebujete přijet či odjet mimo check-in nebo check-out, zajistí vám bezplatnou úschovu zavazadel, abyste nemuseli cestovat po Praze s těžkými batohy.

Jedinou nevýhodou penzionu Akát je fakt, že bývá dost obsazený. Plánujete-li výlet na poslední chvíli, možná už nebude místo. Každopádně zkuste zavolat nebo napsat e-mail na recepci. Pro skupiny totiž vytváří individuální nabídky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient