Školní batoh i aktovku vybírejte pečlivě!

školní batohy

Pořídili jste už svému školou povinnému potomkovi novou aktovku, nebo batoh? Pokud ne, tak si pospěšte. Na začátku školního roku už možná nebude z čeho vybírat. 
Obzvláště pro budoucí prvňáčky je nákup prvního školního batohu významnou událostí. Se svou novou aktovkou se procházejí po domě dávno před samotným zahájením školního roku. Už z tohoto důvodu si na výběru této nejvýznamnější školní pomůcky dejte patřičně záležet.

Školní aktovka pro prvňáčka

Prvňáčci jsou kouzelní s aktovkami, o tom není debat. Do první třídy mu ji proto klidně pořiďte. Školní aktovka pro prvňáčka by měla být lehká a anatomicky tvarovaná. S dostatečně širokými popruhy, ergonomickými zády a vyztuženým dnem. Chybět by jí také neměly důležité reflexní prvky, které budou zárukou, že vaše dítko bude i při nedostatečných světelných podmínkách dobře vidět.

Zaměřeno na školní batohy

Pro děti odrostlejší jsou samozřejmě vhodnější školní batohy. Na trhu se setkáte se školními batohy pro první i druhý stupeň a s batohy studentskými. Parametry, jimiž byste se při výběru konkrétního batohu měli řídit, jsou ovšem u všech kategorií ve své podstatě stejné. Školní batoh by měl dobře sedět na zádech, netlačit a podobně jako u aktovek disponovat pevným polstrováním z prodyšného materiálu a vyztuženým dnem. Uvnitř by měl být prakticky členěný a opět by neměl postrádat výrazné reflexní prvky.

Čím lehčí, tím lepší

Při výběru se zaměřte i na váhu batohu, která by vzhledem k nemalé zátěži učebnic a dalších pomůcek, s níž se děti během školního roku den co den potýkají, měla být co nejnižší. V portfoliu renomované značky Stil ale najdete batohy vážící okolo půl kilogramu. Školní batoh pro druhý stupeň Stil například váží úžasných 600 gramů.

Anatomické batohy

Velmi praktický je batoh anatomický, který doslova roste přímo s dítětem, a tím tak rodičům po několik let ušetří nákup batohu nového. Místo toho batoh jen posunete o stupeň či dva. Stil tyto batohy nabízí ve všech kategoriích. Možný tak je anatomický studentský batoh, batoh pro první i druhý stupeň.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient