Společnost Starbucks oznámila, že v roce 2018 otevře v Tokiu novou pražírnu a kavárnu Starbucks Reserve Roastery

Světoznámý architekt a návrhář Olympijských her v Tokiu v roce 2020 Kengo Kuma navrhne prostory, které umožní úchvatný zážitek z kávy

Nový podnik v prestižní tokijské čtvrti Nakameguro bude čtvrtou pražírnou společnosti Starbucks na světě1477041360_21

Společnost Starbucks Coffee Company (burzovní index NASDAQ: SBUX) dnes oznámila, že otevře v roce 2018 v Japonsku pražírnu kávy Starbucks Reserve Roastery. Podnik bude situován v prestižní čtvrti Nakameguro, která je známá exkluzivními butiky a uměleckými galeriemi. Půjde o jedinečný objekt navržený ve spolupráci s Kengo Kumou, světoznámým architektem a zakladatelem Kuma Lab na Univerzitě v Tokiu. Nový prostor zajistí zákazníkům nevšední prostředí pro vychutnání kávy.

Společnost Starbucks poprvé otevřela pražírnu a degustační kavárnu v Seattlu v roce 2014 a jednalo se o nejúspěšnější otevření obchodu v historii firmy. Od té doby společnost oznámila, že chce otevřít další dva podniky stejného charakteru, v roce 2017 v Šanghaji a v roce 2018 v New Yorku. Tokio bude čtvrtým městem světa, kde bude mít firma pražírnu s degustační kavárnou.

“Stejně jako když jsme vstoupili do Japonska jako prvního trhu mimo území Severní Ameriky v roce 1996, tak i nadále je tato země pro Starbuck důležitým a dynamickým partnerem v oblasti konzumace kávy. Jsme pyšní na to, že můžeme přinést našim zákazníkům jedinečný, úchvatný a novátorský projekt, který oslavuje umění přípravy kávy,” řekl Howard Schultz, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Starbucks. „Je pro nás ctí spolupracovat s Kengo Kumou na přípravě zážitků, které přivedou naše japonské zákazníky blíž k naší kávě a partnerům (zaměstnancům) více než kdy předtím.“

Kengo Kuma, uznávaný po celém světě pro velmi moderní design a inovativní teorie týkající se architektury a společnosti, ve své práci spojuje umění a přírodu a využívá přírodní materiály pro vytváření prostor tepla a harmonie. Nová tokijská pražírna s kavárnou obohatí japonský design o svěží moderní estetiku typickou pro Starbucks, která bude oslavou umění přípravy kávy a řemesla. Jedná se již o druhý společný projekt firmy Starbucks s panem Kumou, jehož oceněný návrh obchodu Starbucks v japonském městě Fukuoka vyústil v jeden z nejpozoruhodnějších obchodů v zemi i na celém světě.

„Je pro mě ctí navrhnout design pro podnik Starbucks Reserve Roastery v Tokiu, kde si mí přátelé, rodina a milovníci kávy budou moci vychutnat jedinečné prostředí,“ řekl Kuma. „Těším se na to, že při tvorbě podniku odrážejícího kulturu a obyvatele této prestižní čtvrti budu vycházet z mé dlouholeté spolupráce s firmou Starbucks tak, aby se stal jednou z kultovních destinací města Tokio.“

Interaktivní prostor na ploše 1 200 čtverečních metrů poskytne zákazníkům prostředí, které mohou vnímat všemi smysly, kde mohou proniknout do umění pražení a vaření nejunikátnějších káv z celého světa. V pražírně budou moci zákazníci sledovat, jak přivážejí zelená kávová zrna, navázat kontakt s odborníky na kávu a mistry pražení a vychutnat pečlivý výběr ručně vyráběných nápojů. Tato pražírna bude také nabízet ručně vyráběné potraviny a speciální chléb pečený na místě uznávaným italským dodavatelem Princim.

Otevření pražírny a degustační kavárny představuje důležitou příležitost pro rozvoj společnosti Starbucks v Číně a asijsko-pacifické oblasti. S více než 20 miliony zákazníků, kteří navštíví více než 6 200 poboček Starbucks na 16 trzích v regionu každý týden, Čína a asijsko-pacifická oblast bude stát v popředí globální inovace a mistrovství přípravy kávy společnosti Starbucks.

O společnosti Starbucks

Od roku 1971 usiluje společnost Starbucks Coffee Company o etické získávání zdrojů a pražení vysoce kvalitní kávy odrůdy Arabica. Dnes s pobočkami po celém světě představuje společnost světovou jedničku v oblasti pražení a prodeje speciálních druhů kávy na světě. Prostřednictvím naší neutuchající snahy o vynikající kvalitu a díky našim principům, přinášíme jedinečný zážitek z kávy Starbucks pro každého zákazníka v každém šálku. Pokud se chcete podělit o zkušenosti, navštivte nás v našich pobočkách nebo na internetových stránkách na adresewww.starbucks.com.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient