Společnost Tubesca-Comabi byla prodána francouzské rodinné firmě Frénéhard & Michaux

Společnost Tubesca-Comabi byla prodána francouzské rodinné firmě Frénéhard & Michaux

Prodej byl dokončen: Společnost Tubesca-Comabi, jednička na trhu v odvětví přístupových technologií ve Francii, bude ve vlastnictví francouzské rodinné firmy Frénéhard & Michaux. Převod společnosti na kupující stranu podléhá schválení od francouzských antimonopolních úřadů, ale je naplánován na září 2016. Nová společnost bude mít téměř tisíc zaměstnanců a očekává se, že bude vytvářet tržby ve výši 160 milionů eur.

Tubesca-Comabi, jednička na trhu v odvětví přístupových technologii ve Francii. Společnost má centrálu v Trévoux Cédex a vyrábí lešení, žebříky a speciální konstrukce určené především pro stavebnictví, všeobecný průmysl a letecké servisní společnosti. Sektor pro kutily zásobuje společnost prostřednictvím značky Artub. Tubesca-Comabi zaměstnává přibližně 550 pracovníků a generuje tržby kolem 100 milionů eur. Prodej zahrnuje také dceřiné společností Skyworks v Nizozemí a Tendo ve Španělsku.

Společnost Frénéhard & Michaux byla založena v roce 1889. Tato společnost, založená v Normandii, má dlouhou tradici, a je lídrem francouzského trhu. Specializuje se na zásobování stavebnictví upevňovacími a bezpečnostními produkty pro střechy. Zaměstnává přibližně 450 zaměstnanců v osmi pobočkách a vytváří tržby ve výši zhruba 60 milionů eur.

„Tato akvizice nám umožní nabízet ucelenou řadu produktů pro zajištění bezpečnosti při práci ve velkých výškách. Všem profesionálům ve stavebních a průmyslových odvětvích můžeme nabídnout ucelené portfolio produktů, od přístupových technologií až po zařízení, která zajišťují maximální bezpečnost při práci ve velkých výškách. Specializujeme se na veškeré produkty v tomto odvětví,“ říká Jacques Frénéhard, prezident společnosti Frénéhard & Michaux Group.

Se společností Tubesca-Comabi byla dříve spojena společnost ZARGES, lídr na trhu s přístupovými technologiemi a logistickými produkty, která však bude nyní působit jako nezávislá společnost.

Společnost Zarges zásobuje mezinárodní obchod a průmysl hliníkovými výrobky pro přístupové technologie, speciálními konstrukcemi, logistickými řešeními a přepravními a skladovacími systémy pro zdravotnictví. Společnost zaměstnává téměř 760 zaměstnanců, a generuje tržby ve výši zhruba 130 milionů eur.

Tom Kaiser, generální ředitel společnosti ZargesTubesca Group, k tomu dodává:„Máme radost, že Tubesca-Comabi a rodinná společnost Frénéhard Michaux mohou díky tomuto vynikajícímu sortimentu produktů a služeb pro stavebnictví dále rozšiřovat své vedoucí postavení na trhu s přístupovými technologiemi a produkty pro ochranu proti pádu. Díky tomu je tato transakce velmi pozitivní, a to i pokud jde o budoucí vyhlídky pro zaměstnance.“

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient