Společnosti Extell Development Company a SMI USA oznámily vytvoření společného podniku pro výstavbu Central Park Tower

Partnerství pro výstavbu nejvyšší rezidenční budovy na západní polokouli

Extell Development Company, přední developerská společnost zaměřená na výstavbu luxusních nemovitostí s portfoliem překračujícím 1 858 000 metrů čtverečních a SMI USA (SMI), americká pobočka přední investiční společnosti Shanghai Municipal Investment, která vybudovala uznávaný mrakodrap Shanghai Tower, dnes oznámily podepsání dohody o vytvoření společného podniku pro společnou výstavbu mrakodrapu Central Park Tower, super vysokého residenčního a komerčního projektu v hodnotě 3 miliard USD, který bude umístěn v milionářské části města s výškovými budovami o názvu Billionaire’s Row na Manhattanu.1470999644_1[1]

„Toto strategické spojenectví s SMI spojuje dva mezinárodní lídry ve svém oboru, kteří mají za sebou historii výstavby ikonických světových mrakodrapů. Společnost SMI postavila nejvyšší budovu v Šanghaji a těšíme se na naše partnerství, kdy budeme společně budovat nejvyšší budovu v New Yorku,“ uvedl Gary Barnett, zakladatel a generální ředitel Extell Development Company. „Pevně věříme, že skvělá lokalita, výhledy, design a kvalita budovy Central Park Tower z ní učiní nejdůležitější rezidenční budovu, jaká kdy byla v New Yorku postavena, a očekáváme, že bude obrovským úspěchem společností Extell a SMI.“ Investice společnosti SMI bude mít prioritu a očekává se, že návratnost této investice bude v řádu 20 % až 30 % ročně v průběhu tohoto projektu.

„Jsme velmi potěšeni, že se můžeme účastnit výstavby nejvyššího rezidenčního mrakodrapu v New Yorku na základě konzervativní vysoké návratnosti. Těšíme se na dlouhodobou spolupráci se společností Extell, jedním z předních developerů ve Spojených státech,“ uvedl Tom Tao, prezident společnosti SMI USA.

Central Park Tower bude po dokončení dosahovat výšky 472 metrů, bude nejvyšší rezidenční budovou západní polokoule a nabídne jedinečný 360stupňový výhled na New York a za jeho hranice. Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, renomovaní architekti, kteří mají na kontě nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa v Dubaji, a budoucí nejvyšší budovu na světě Kingdom Tower v Saudské Arábii, projektovali Central Park Tower s cílem výrazně přispět ke globálnímu trendu budování gigantických věží. Vize architektů se při tomto projektu odvíjí od zásad integrovaného architektonického návrhu, vnitřních půdorysů a konstrukční účinnosti, které této budově vyslouží pevné místo v rámci siluety Manhattanu. Central Park Tower se nachází na adrese 225 West 57th Street, její dokončení je plánováno na rok 2019 a prodej začne již koncem tohoto roku.

Central Park Tower bude také prvním sídlem společnosti Nordstrom s úplnou nabídkou v New Yorku. Nordstrom Inc., což prestižní specializovaný obchod s módou se sídlem v Seattlu, podepsal smlouvu se společností Extell o umístění své dlouho očekávané vlajkové lodi mezi obchody v New Yorku. Půjde o druhý největší obchod této sítě a jeho otevření se očekává v roce 2019.

Rozsáhlé portfolio nemovitostí společnosti Extell, včetně mezinárodně uznávaného rekordního luxusního obytného komplexu One57, zajistilo této firmě pevné místo mezi špičkou newyorských developerů.

Do historie společnosti SMI se v nedávné minulosti zapsalo dokončení Shanghai Tower, druhé nejvyšší budovy na světě a také druhé budovy, která překonala neuvěřitelnou hranici 610 metrů. Firma SMI již úspěšně realizovala 80 mega projektů, od komplexní rekonstrukce Bundu až po tunel pod šanghajskou řekou Jang-c‘-ťiang.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient