Stan pro kočky patří k výbavě každé domácnosti s kočkou

Z různých výzkumů plyne, že v České republice chováme na hlavu nejvíce koček a psů z celé Evropy. Pokud jde o kočky, je toto číslo až ve výši jednoho milionu. Psů chováme dokonce až dvojnásobek. Právě kočka je však ideální společník, který vás sice nepřinutí jít denně na procházku jako pes, ale na druhou stranu chovatele nijak neomezuje. Pouze je nutné kočce zajistit její prostor – například stan pro kočky. I když majitelé koček by vám mohli povídat, kdo u nich doma okupuje nejlepší místo na sedačce.

Kočky jsou skvělí parťáci a rozhodně s nimi není nuda

Chovala jsem již kočky i pejsky a musím říct, že rozhodně větší sranda je s kočkou. Nejlepší je chovat jich doma více. Vykastrované kočky a kocouři jsou ideálním domácím zvířetem. Kočku lze krmit kvalitními granulemi, díky čemuž se dokážete o krmení kočky postarat i v případě, kdy odjíždíte někam na víkendy. Kočky naším odchodem příliš nestrádají a krmení s vodou jim lze snadno zajistit i na delší období. Navíc požádat souseda o kontrolu kočky je vždy snazší, než pokud máte doma pejska, který potřebuje několikrát denně venčit. Pejsek by sám smutnil a pravděpodobně by se vyřádil na vašem zařízení, nebo by sousedům zpíval po celé dva dny psí operní árie. Takže kočka je mnohem méně náročná na péči než pejsek a nemusíte se bát si ji domů pořídit.

Pořiďte kočce její věci

Někdo bude tvrdit, že kočka vlastní prostor nepotřebuje, protože jej i tak nebude využívat a sama si zvolí ten svůj. Není to tak zcela pravda. Je to jen o tom, kolik jí dovolíte a jak si ji vychováte. Ne každému je příjemné, když si třeba kočka zvykne vysedávat v kuchyni pod stolem na kuchyňských židlích. I když pravdou je, že domácí kočky, které nechodí ven, dokážete udržet bez jakýchkoliv parazitů a rizik. O to více je však dobré kočce nabídnout její zázemí. Jedním je bedna s podestýlkou, která slouží jako toaleta. Druhým místem je prostor s miskami s jídlem a vodou. Ty tam mohou v případě, když krmíte granulemi, zůstávat trvale. Nezapomeňte ani na prostor se škrabadlem. Pro kočku je obrušování drápků přirozenou formou komunikace. Takže nestačí jen drápky stříhat. Nakonec kočka potřebuje své místo k odpočinku a též bezpečný prostor pro pozorování okolí. K tomu je ideální stan pro kočky. Říká se mu i kukaň či domeček pro kočky.

Nechce se vaší kočce do stanu?

Schovejte jí tam nějakou dobrotu, její oblíbenou hračku, nebo tam dejte kousek šanty kočičí. Tuto rostlinku kočky milují a dá se koupit v různých hračkách pro kočky i sušená. Nedivte se, pokud bude po šantě kočka trochu dovádět. Přesně to s ní totiž šanta dělá.

Nezapomeňte, pokud máte doma více koček, rozhodně potřebuje svůj stan každá z nich. Připravte se i na to, že o některý možná kočičky svedou boj. Nechte je, ať se domluví, který bude patřit které.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient