Svobodní a Soukromníci do zastupitelstev krajů

VOLIT SVOBODNÉ A SOUKROMNÍKY MÁ SMYSL UŽ VE TŘECH KRAJÍCH MAJÍ ŠANCI ZASEDNOUT V ZASTUPITELSTVECH

Zlínský, Pardubický a Středočeský kraj. Všude tam by se podle aktuálního výzkumu volebních preferencí dostala koalice Svobodní a Soukromníci (SaS) do zastupitelstev krajů. Nejvyšší důvěry se těší nové uskupení na východě Moravy, kde atakuje hranici deseti procent. Vyplývá to z březnového zjištění společnosti SANEP.

„Krajské koalice jsme zatím uzavřeli v sedmi krajích. To, že se již prakticky pár dnů od podpisu smluv objevujeme ve třech regionech v průzkumech s tak vysokými čísly, je potvrzením toho, že tato spolupráce dává smysl,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice se podle něho stává alternativou zejména pro ty, kteří jsou zklamaní současnou politikou vládních stran a chtějí dát šanci v krajských zastupitelstvech novým lidem, kteří více než stranickou příslušnost preferují zdravý rozum.

Koalice zatím byly v posledních týdnech uzavřeny v Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Jihomoravském, Zlínském a Ústeckém. Ve Zlínském kraji mají Svobodní a Soukromníci (SaS) 9,2 procenta, v Pardubickém 5,2 procenta a ve Středních Čechách je to rovných pět procent. Zajímavý je i výsledek v Královéhradeckém kraji, kde Svobodní mají 5,6 procenta. V tomto případě byla koalice podepsána těsně po realizaci výzkumu.

„Je skvělé, že preference takhle rostou, a to jsme ještě vůbec nezačali s kampaní. Chci také zdůraznit, že voličům garantujeme schopné lídry a kandidáty, kteří budou v krajích prosazovat náš program, aby se lidem lépe žilo,“ zdůrazňuje předseda Strany svobodných občanů Petr Mach.

„Pro obě strany je dosavadní vývoj preferencí cennou zpětnou vazbou. Potvrzujeme koaliční potenciál a daří se nám nabízet voličům pro krajské volby věrohodnou šanci na efektivnější a svobodnější správu regionů ve prospěch občanů,“ doplňuje místopředseda Svobodných František Matějka.

Ve všech krajích, kde byly podepsány koaliční dohody, se intenzivně připravují volební kampaně. Ty odstartují v druhé polovině dubna či v květnu. „Momentálně pracujeme na formulaci společných volebních programů. Nechceme na krajskou úroveň jen přenášet republiková témata. Nabídneme občanům zcela konkrétní řešení problémů v jednotlivých krajích, které budou reprezentovat výrazné regionální osobnosti,“ vysvětluje 1. místopředseda Strany soukromníků ČR Rudolf Baránek.

Další informace

Kateřina Kašparová

E: kasparova@svobodni.cz

M: +420 736 530 384

http://www.svobodni.cz

Hana Srncová

E: hana.srncova@hexxa.cz

M: +420 604 260 837

http://www.soukromnici.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient