Tapety do velkých místností

Často si lidé pořizují tapety do menších místností ve snaze je opticky zvětšit. Co když ale máte obývák o velikosti letištního hangáru? Hodí se tapety i do větších prostor? Jistěže ano, větší prostory nabízejí široké možnosti využití, můžete si hrát s větším množstvím vzorů, širší barevnou škálou. Na rozdíl od malých prostor, kde chcete zachovat co nejvíce světla a volíte proto prakticky výhradně světlé barvy, zde můžete experimentovat i s výraznějšími barvami či vzory, nemusíte se bát ani tmavých odstínů. Velkou roli při výběru hraje světlo, je-li v prostoru dostatek přirozeného světla, nebojte se ani skutečně tmavých barev, pokud se s nimi cítíte dobře. Můžete kombinovat světlejší a tmavší zóny, nebo jednobarevné a vzorované části.

Jakou vybrat

Vzorů je k dispozici nepočítaně, záleží na stylu, do jakého budete chtít prostor ladit. Pro milovníky extravagance a elegance jsou k dispozici tapety v zámeckém stylu. Jejich vzor se opakuje, takže je můžete použít na libovolně velkou plochu. Vyrábí se v mnoha různých barvách a s množstvím vzorů, stačí si vybrat.

Pro milovníky severského stylu jsou k dispozici tapety se skandinávskými motivy. To jsou nejčastěji geometrické vzory v pastelových barvách nebo přírodní motivy, velmi dobře ladí s minimalistickým stylem moderních interiérů, ale hodí se i do rustikálně zařízené místnosti. Vybrat si můžete z nespočtu rostlinných a květinových motivů, velmi oblíbené jsou také přírodní vzory s motivem dřeva, kamene, cihel či betonu.

Ve větším interiéru také skvěle vynikne fototapeta, tedy tapeta s motivem fotografie. Její téma je zcela na vás, někoho fascinuje vesmír, krajina, oblíbené zvíře, auto či pohled na Manhattan. Vyberte si ten správný motiv v internetovém obchodu Tapeta-dekorace.cz či navštivte kamennou prodejnu ve Frýdku-Místku a dejte zelenou proměně vašeho interiéru.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient