Tasha pomáhá českým firmám zefektivnit dopravu

Nezdá se to, ale firem, které potřebují řešit dopravu, je docela dost. Jedná se prakticky o každý podnik s více pobočkami, firmy rozvážející své zboží k distributorům či přímo přepravce. Tasha od firmy SolverTech pomáhá všem nezávisle na tom, zda vlastní dvě či dvacet vozidel.

Tasha je software pro dispečery od firmy SolverTech, s.r.o., který byl vytvořený s cílem zefektivnit dopravu. Pod slovem zefektivnit se v tomto případě skrývá mnoho podmnožin. Tasha vždy analyzuje potřeby konkrétního zákazníka a navrhne, co by se dalo zlepšit. Někdy to může být vypočítání nových tras, jindy třeba úplné se zbavení jednoho vozidla, protože zbytek zvládne obsloužit všechny zakázky. Úspora se však většinou pohybuje mezi 10 a 20 %, to je dokázáno na reálných zákaznících.

Co všechno Tasha umí

Nejdříve je potřeba nakrmit ji daty. Mapy jsou denně aktualizovány, takže ví o všech uzavírkách a komplikacích, ale ještě důležitější jsou informace z konkrétní firmy.
Potřebuje vědět, kolik aut společnost vlastní, kde má sklady, kam jezdí, jaký typ zboží převáží či jak rychle je nezbytné zásilky přepravit. To všechno jsou důležité údaje, protože ač by se mohlo zdát, že všechny firmy řeší u přepravy stejný problém (dostat zboží na místo co nejlevněji a nejrychleji), není to pravda. Nejvíc záleží právě na konkrétních detailech.

Podle analyzovaných dat pak Tasha vymyslí nový systém. Jejím cílem je sice uspořit kilometry, ale některé situace nelze vyhodnocovat jen podle vzdálenosti. Bere v úvahu široké množství aspektů (např. různý počet seřazení zastávek), vypočítá spoustu možností a pak vybere jen tu nejlepší. Někdy dokáže dokonce uspořit vozidla.

Ve spolupráci s GPS je pak samozřejmě možné sledovat, zda řidič trasu dodržel, nebo jsou vidět nějaké odchylky.

Ovládání zvládne každý

Tashu je možné nainstalovat jako desktopovou aplikaci, do cloudu nebo na server. Kromě toho se dá využít i řešení „černé skříňky – systém optimalizuje dopravu bez lidského zásahu. Uživatelské prostředí je přívětivé, ale pokud by byl někdo proti učení se novému systému, má možnost ovládat Tashu přes Excel. Vývojáři přidali tuto funkci do verze 3.3 a mají s ní úspěch.

Podle analyzovaných dat pak Tasha navrhne nový systém. Jejím cílem je sice uspořit kilometry, ale některé situace nelze vyhodnocovat jen podle vzdálenosti. Bere v úvahu široké množství aspektů (různé časové okna zákazníků, kapacity, pořadí svozů a rozvozů, AETR), vypočítá spoustu možností a pak vybere tu nejlepší. Někdy dokáže dokonce uspořit vozidla.

Měsíc na zkoušku zdarma

Náklady na implementaci Tashy jsou nulové, platí se jen měsíční poplatek. V ceně jsou denně aktualizované mapy i technická podpora v režimu 24/7. První měsíc je navíc možné využít na zkoušku zcela zdarma. Bližší informace najdete přímo na webu vývojáře SolverTech.cz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient