Gabiony aneb ekologické oplocení vašeho pozemku!

Možná jste o nich už slyšeli, možná nikoliv. Co to vlastně je? Gabion lze definovat jako drátěnou konstrukci s dlouhou životností, která je určená pro kamennou nebo další výplň jakéhokoliv druhu a barevnosti. Využití je jak praktické, tak i estetické. Nejlepší však je, pokud se tyto obě vlastnosti spojí.

Díky síti s dvojitým drátem ušetříte až 80 % času při výstavbě

Sítě na gabiony mají své výhody. Stabilita, recyklovatelnost či vynikající zvukový útlum. Kameny se do sítí zcela jednoduše a prakticky vhazují, takže není potřeba zdlouhavá manipulace při jejich skládání. Síť je pozinkovaná pravidelného tvaru, sestavená s dvojitých ocelových drátů. Jistě by vás ani nenapadlo, že díky síti s dvojitým drátem, lze ušetřit až 80 % času, který je potřeba ke zhotovení všech stěn gabionu.

Perfektní spojovací prvky zamezí porušení samotné konstrukce

Pokládali jste si otázku, zda se může konstrukce poškodit? Na základě propracovaných spojovacích prvků na přední straně je případné hrozící vyboulení zkrátka nemožné. Gabiony ploty jsou perfektně vyztužené, takže tah konstrukci nemůže poškodit.

Nenarušování přírodního režimu a nároky na údržbu

Jistě mnoho lidí ocení fakt, že stavba gabionových konstrukcí je nadmíru ekologická. Jde o suchou a čistou montáž oproti jiným existujícím řešením, jež se naplňují přírodním nebo lomovým kamenem. Zdi gabionu jsou vodopropustné a absorbují energii vody, proto jsou velmi přívětivé k přírodě a nenarušují ji. Konstrukce pak nevyžaduje ani žádnou speciální údržbu, takže vám odpadá starost navíc.

Po zadání slovního spojení gabiony prodej v internetovém prohlížeči se můžete sami přesvědčit, jak se v poslední době tomuto modernímu prvku zahradní architektury dostává stále větší oblíbenosti. Je to způsobeno jak již zmiňovanými výhodami, tak i nízkou pořizovací cenou. Neváhejte tedy s výstavbou a pusťte se do toho! Jelikož se jedná o suchou montáž, můžete začít i v zimních podmínkách.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient