Ubytujte se v Pavlově a prozkoumejte celou Pálavu

Pálava je jednou z nejpůvabnějších lokalit v České republice, ostatně není se čemu divit, jedná se o chráněnou krajinnou oblast, která je jako stvořená pro pěstování vinné révy. Významnými turistickými body jsou jednoznačně Mikulov a Pavlov. V následujících řádcích vám prozradíme, kde se můžete ubytovat a do jakých částí zavítat. 

Pavlov

Vinařská obec se rozprostírá na břehu novomlýnských nádrží a pohltí vás pravou moravskou atmosférou. V okolí jsou vinice. Samozřejmě nechybí ani velké množství vinných sklepů. Levné ubytování Pavlov poskytuje v malebném rodinném penzionu Florián, který se nachází hned 150 metrů od samotného centra. Součástí hotelu je i restaurace, takže si můžete k ubytování objednat i snídani, případně polopenzi. 

Dívčí hrady

Jakmile prozkoumáte Pavlov, směřujte své kroky na Dívčí hrady (Děvičky). Jedná se o zříceninu tyčící se přímo nad Pavlovem. V okamžiku, kdy se dostanete na vrchol kopce, otevře se vám nádherný výhled na Novomlýnské nádrže i okolní úhledné vinice. 

Dolní Věstonice

Další malou vinařskou obcí jsou Dolní Věstonice, které se proslavily po celém světě unikátní soškou Venuše z doby 29 000 až 25 000 před naším letopočtem. V tamním muzeu se můžete podívat na repliku sochy.

Mikulov

Sice si zarezervujete ubytování v Pavlově, což vám ovšem nebrání vyrazit i do nedalekých městeček a obcí. Svou ojedinělostí se chlubí Mikulov, často označovaný za město s nejhezčí polohou v České republice. S vínem se setkáte takřka na každém kroku, ať už se budete procházet historickými uličkami, nebo vyrazíte na barokní zámek. Právě v zámku se nachází Regionální muzeum Mikulov s největší tuzemskou expozicí vinařství.

Mikulov je posetý mnoha vinařskými sklepy, hotely i vinárnami. Čekají na vás vskutku velké gastronomické zážitky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient