Jakých problémů se dočkáme, pokud nezvrátíme současné změny klimatu? 

V posledních letech je ochrana přirozené funkce naší planety horkým tématem, které si musíme co nejrychleji vzít k srdci. Jestli se totiž budeme stále chovat stejně nešetrným způsobem, dočkáme se opravdu nepříjemné budoucnosti. Ta nebude pouze vzdáleným problémem, ale postihne nás úplně všechny. Co se může stát? 

Masivní desertifikace a neobyvatelná planeta 

Nejdříve je potřeba zmínit, že i nárůst o pouhý stupeň a půl oproti hodnotám v minulosti znamená vážně extrémní potíže. Hlavní proměny se dočká především půda, z níž se už v současnosti pomalu, ale jistě stává neúrodná poušť. Pokud nezačneme současnou situaci intenzivně a vhodně řešit, již v druhé polovině tohoto století se dočkáme desertifikace více než třetiny obyvatelných ploch naší Země. 

Tyto důsledky změny klimatu se následně projeví hladomory a nejspíše i kritickým nedostatkem pitné vody. Možná si právě říkáte, že naši společnost ve střední Evropě to nijak nepostihne. Opak je pravdou, jelikož již v těchto dnech pozorujeme výrazné klimatické změny v ČR, které k popisovanému stavu směřují. 

Největší vinu mají emise CO2 

Neustále opakované téma, jímž jsou naše emise CO2, je nejdůležitější oblastí k zamyšlení. Právě zmíněné zplodiny zajišťují porušování přirozeného koloběhu ochlazování naší planety, kvůli čemuž budou naše teploměry postupem času ukazovat stále větší hodnoty.

Rozhodně je tedy na čase se začít zaměřovat na využívání ekologičtější energie, přičemž v této oblasti se u nás pohybuje především známá společnost E.ON. Ta vede ekologickou soutěž E.ON Energy Globe vyhledávající šetrné projekty vytvářející využitelnou a čistou energii pro všechny. S těmito inovativními poskytovateli následně spolupracuje a dostává plody jejich práce mezi své zákazníky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient