Dovolená Rakousko u jezera je lepší než u moře

Pokud se řadíte mezi příznivce aktivní rekreace, divukrásné přírody, kulturních akcí i památek historie, padne vám do noty Solná komora Rakousko. Tato oblast patří v této evropské zemi mezi nejvyhledávanější. Není divu, vždyť na každém kroku spatříte perly přírody i poklady architektury. Za zmínku stojí překrásná a křišťálově čistá jezera. Kolem nich vedou turistické trasy a cyklostezky.

Něco málo o Solné komoře

Půvabný kraj se rozprostírá hned ve třech spolkových zemích, Horním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku. Dominantami jsou dechberoucí jezera a jezírka, jako jsou Wolfgangsee, Traunsee, Mondsee, Attersee či Hallstättersee. Unikátní vodní plochy poslouží ke koupání, surfování, jízdě na vodních lyžích či k romantickým procházkám a vyjížďkám po okolí. Kroky turistů vedou do jeskyní v masivu Dachstein i do solného dolu v Hallstattu. Skvělý zážitek nabízí vyjížďka zubačkou na Schafberg. Dovolená v Rakousku je luxusní z jakéhokoliv pohledu.

Kam za šperky historie?

Určitě už jste slyšeli o tom, že je jižní část Solné komory u Dachsteinu a Hallstattu zapsána na seznam UNESCO. Když se vydáte do lázeňského města Bad Ischl, narazíte na letní sídlo Františka Josefa I. a cukrárnu Zauner. V termálních koupalištích osvěžíte tělo i mysl. Dovolená Rakousko je situována v Hallstattu. Přepychovou podívanou slibují Obří a Mamutí jeskyně, kostel s kostnicí a okolní příroda. Gmunden ohromí výrobou keramiky, farním kostelem a vilkami.

Proč relaxace v rakouském ráji?

Nelze popsat čistotu, která se na vás otiskne ihned při vstupu do Solné komory. Dovolená v Rakousku u jezera splní očekávání všech generací. Ať už plánujete romantický pobyt, rodinnou rekreaci anebo cyklistický výlet, vždy budete zcela spokojeni. Na své si zde přijdou zkušení sportovci i malé děti, cyklotrasy a stezky skrz Alpy zvládne vskutku každý.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient