UnionPay International v Thajsku

Společnost UnionPay International spolupracuje se čtyřmi hlavními bankami v Thajsku na vytvoření místního komutačního systému pro bankovní karty

Dne 24. února oznámila společnost UnionPay International spolu se čtyřmi thajskými komerčními bankami, že Thajská platební síť TPN (Thai Payment Network), což je thajská komutační síť založená na technických standardech UnionPay, oficiálně zahájila svůj provoz. Původně se standard pro IC karty společnosti UnionPay stal standardem thajského bankovního průmyslu. Díky zřízení společného podniku nabízí nyní společnost UnionPay technické standardy pro vytvoření komutačního systému bankovních karet. Slavnostního zahájení provozu se zúčastnil předseda představenstva společnosti China UnionPay pan Ge Huayong, generální ředitel společnosti UnionPay International pan Cai Jianbo, předseda sítě TPN pan Shoke Na Ranong. Poblahopřát přišel také Buncha Manoonkunchai, ředitel bankovního dozoru a platebních systémů Thajské národní banky (Bank of Thailand).

V roce 2012 centrální thajská banka stanovila, že veškeré místní mezibankovní transakce provedené přes místní debetní karty musí být také lokálně zpracovány. Poté byl v září roku 2014 založen společný podnik s názvem TPN. Thajsko plánovalo také vytvoření nezávislé značky debetních karet TPN a vydání karet UnionPay TPN, které mohou být pohodlně používány v celosvětové síti UnionPay.

TPN je jedním z úspěšných kroků společnosti UnionPay při hledání nových způsobů expanze na zahraničních trzích prostřednictvím exportu svého technického standardu a využívání jejích technologických možností; společnost UnionPay se na těchto trzích podílí na vytváření platební infrastruktury pomocí integrace svých technologií, produktů, služeb a významu značky.

Zahájení provozu sítě TPN je velmi důležité: (i) jedná se o nový průlom, který Čína učinila exportem samostatně vytvořených finančních technických standardů, a společnost UnionPay se stala vzorem pro čínské podniky, které pronikají na světový trh; (ii) spolupráce mezi společností UnionPay a thajským bankovním průmyslem pokročila od tradiční spolupráce v oblasti bankovních karet do úzké spolupráce v oblasti technických standardů, čímž položila pevný základ pro místní vydávání a přijímání karet UnionPay ve velkém měřítku; (iii) TPN pomůže společnosti UnionPay inovovat modely replikovatelné obchodní expanze a urychlit její mezinárodní obchodní aktivity.

Předseda společnosti Ge Huayong uvedl: „Vytvoření místní komutační sítě je dalším milníkem finanční spolupráce mezi Čínou a Thajskem. Předáme Thajsku své zkušenosti pro podporu růstu místního systému elektronických plateb a také budeme propagovat platby bankovními kartami ve více sektorech. Při podpoře strategie Pásu a stezky (Belt and Road) se flexibilnějším způsobem budeme podílet na vytváření platební infrastruktury a zlepšování tohoto odvětví na zahraničních trzích.“

V současnosti jsou karty UnionPay přijímány téměř všemi bankomaty a zhruba 70 % obchodníků v Thajsku. V Thajsku byl vydán více než 1 milion karet UnionPay a toto číslo stále narůstá.

Pro více informací: http://www.unionpayintl.com/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient