Vítězný únor 2016. V Praze se manifestovalo

Vítězný únor 2016. V Praze se manifestovalo

Průvodem vyvrcholila satirická kampaň

S EET NA VĚČNÉ ČASY, ANI PARAGRAF NA ZMAR, ZÁKAZY ZA LEPŠÍ SPOLEČNOST. To jsou příklady hesel na transparentech, které byly dnes odpoledne k vidění v průvodu z Klárova k Úřadu vlády České republiky. Manifestaci zorganizovala Strana soukromníků České republiky. Šlo o vyvrcholení satirické kampaně Vítězný únor 2016. Představitelé Soukromníků zároveň předali otevřený dopis vládě, v kterém ji vyzývají k ukončení politiky způsobující diskriminaci konkrétní skupiny obyvatel – pracovitých a na státu nezávislých lidí, kteří vytvářejí pracovní místa, platí daně a jsou důležitou součástí ekonomiky země.

Razantní prolomení práva na soukromí a výrazné ztížení soukromého podnikání. To jsou dvě události, které přináší letošní únor. Konkrétně jde o zavedeníkontrolního hlášení DPH a o poslanci schválený zákon o elektronické evidenci tržeb. Z nich vyplývající povinnosti tvrdě dolehnou na statisíce občanů naší země. „To, že první den kontrolního hlášení připadá symbolicky na 25. únor, nás inspirovalo k satirické kampani Vítězný únor 2016. Jejím vrcholem byla právě dnešní manifestace,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer.

Satirická kampaň Vítězný únor 2016 odlehčenou formou upozorňuje na podobnost událostí v roce 1948 a 2016. Tomu odpovídá grafika a texty použité v on-line komunikaci či tištěné inzerci. „Sice využíváme nadsázku, ale do smíchu nám moc není. Pravdou je, že situace soukromníků nebyla od roku 1989 tak obtížná, jako právě teď. Diskriminace, šmírování, házení klacků pod nohy. Tak vypadá přístup současné vlády k té skupině obyvatel, která má výrazný vliv na českou ekonomiku,“podotýká Rudolf Baránek.

Finální část kampaně Vítězná únor 2016 podpořila i Strana svobodných občanů, která již v několika regionech vytvořila se Soukromníky koalice pro krajské volby. K shromážděným tak kromě Petra Bajera a Rudolfa Baránka promluvil i místopředseda Svobodných František Matějka. „Je potřeba nahlas uvést i další důležitý fakt. Vláda svým jednáním i rétorikou vráží každým dnem klíny mezi podnikatele a zaměstnance. Živnostníci a malé firmy ale nejsou viníkem toho, že více než polovina výdělku každého zaměstnance skončí každý měsíc ve státní kase. Malí a střední podnikatelé jsou na jedné lodi a musí, pokud chtějí změnu, táhnout za jeden provaz,“ uvedl.

Průvod, který vyrazil ve 14:00 z Klárova, ukončil své putovaní před Úřadem vlády. Zde představitelé Strany soukromníků symbolicky odevzdali otevřený dopis do rukou figurantů v maskách premiéra Bohuslava Sobotky a ministra financí Andreje Babiše. Stejný dopis pak byl, tentokrát již zcela oficiálně, předán i na samotném Úřadu vlády. Soukromníci v něm členy kabinetu mimo jiné upozorňují na důsledky jimi navrhovaných opatření:

„Jde o nástroje, jejichž kombinace opravdu velmi tvrdě ovlivňuje možnost podnikání v mnoha oborech. Dochází tím k situaci, kdy stát místo zjednání nápravy tam, kde se skutečně dějí nepravosti, plošně zatěžuje všechny. Zjevným paradoxem je, že na tento přístup doplatí právě ti, kteří jednají poctivě. Chceme Vás touto cestou vyzvat ke změně kurzu, který jste nasadili. Pokud bude kabinet pokračovat v politice budování mocného státního aparátu a pošlapávat svobodu, právo na soukromí a možnost soukromého podnikání, nezbývá, než Vás razantně vyzvat k rezignaci,“ stojí v dopise.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient