Úprava cest, která i baví

Blíží se opět zima a s ní neúprosné množství věčně se sypajícího sněhu, které nám komplikuje pohodlné cestování i několikrát za den. Pryč s mozoly na dlaních, už žádná hrabla a těžké lopaty – zkusme dát svým krokům pohodlný směr i bez dřiny a naopak s grácií.

Hondu zná každý, nemusí se sáhodlouze představovat. Na naše opocená čela i nekonečné házení a pluhování myslí již několik let. Není proto od věci připomenout moc jejich benzínových čtyřtaktních fréz. Ty myslí nejen na údržbu terénu kolem rodinných domů, menších provozoven a firem, ale v nabídce jsou i pásové frézy pro profesionální užití v horách a na svazích.

Každé plus se počítá

Pásová sněhová fréza Honda
Pásová sněhová fréza Honda

Z motorického hlediska je výbornou devizou fakt, že motor fréz není třeba „žhavit“ pomocí 220, a to díky funkci Easy Start, kdy motor i za nejchladnějších podmínek naskočí na první zatáhnutí. Šneky strojů jsou vyrobeny z takových materiálů, aby si sice se zmrzlým sněhem poradily snadno, a zároveň byly ohleduplné k podkladu, na který pod sněhem často narazí, a nijak jej nepoškodily.

Nejlepší frézy na sníh nemyslí jen na naši dřinu a šetrnost k povrchu – myslí také na ekologii v rámci úspory využitého paliva a toho se Honda drží. Je to nezanedbatelná součást úpravy prostoru kolem nás, a pokud máte ve svých rukách stroj disponující všemi těmito vlastnostmi, věřte tomu, že nemůžete udělat víc.

Tak kterou?

Novela zákona o údržbě komunikací nejednomu vlastníku objektu zamotala hlavu – stejně jako majitelům penziónů, hotelů a parkovišť. Starost jak udržovat veškeré prostory ale dnes klidně můžeme vyřešit jednou jasnou volbou: pásové sněhové frézy mají své eso v rukávu v tom, že nehrozí prokluzování kol a odebíranou vrstvu sněhu lze libovolně nastavit dle požadavků terénu.

Ale i v menších nadmořských výškách, kde napadne sněhu méně a údržba není tak zásadní a pravidelná, může mít úklid jiná úskalí. Třeba úzká a málo přístupná místa hravě zvládnou obstarat kolové sněhové frézy a jejich pomoc by se rozhodně neměla podceňovat. Vyhrát boj nad sněhem snadno a rychle by si měl dopřát každý. Zbude víc času a energie na všechno, kde je sníh naopak radostí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient