Úspěšná prezentace Prahy v Cannes

Úspěšná prezentace Prahy v Cannes

Hlavní město Praha se úspěšně zúčastnilo prestižního veletrhu komerčních nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes. Spoluvystavovatel pražské expozice Bogle Architects si odváží hlavní cenu v kategorii Best Industrial & Logistics Development. Cenu během slavnostního vyhlášení MIPIM WARDS převzala výkonná ředitelka Viktorie Součková a ředitelka společnosti Barbora Markechová.

Letošní 27. ročník přivítal přes 23.500 návštěvníků z 90 zemí světa. Oproti loňskému roku tak organizátoři zaznamenali desetiprocentní nárůst. Letošní MIPIM byl zaměřen na rozvoj světového bydlení.

Hlavní město Praha přijelo do Cannes s projekty Staroměstské a Holešovické tržnice. Tyto projekty pak podrobněji představilo veřejnosti na oficiální prezentaci „Prague? What else!“, která se konala dne 16. března od 15 hod. na pražské expozici.

Oficiální program zahájil radní pro oblast bezpečnosti a správu majetku hl. m. Prahy – Libor Hadrava. Přivítal návštěvníky a označil účast Prahy na veletrhu jako jedinečnou příležitost ukázat evropským i světovým trhům potenciál města. A to nejen jako atraktivní cíl pro investiční záměry zahraničních investorů v rovině prezentovaných projektů, ale města Prahy jako celku. Tj. jako otevřeného města s výrazným ekonomickým a lidským potenciálem, výhodnou strategickou polohou a investorskou přitažlivostí.

Předsedkyně výboru pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy Zastupitelstva HMP Eliška Kaplický Fuchsová se věnovala ve svém příspěvku představení Prahy jako vstřícného, kulturního města s vynikající dostupností. Zmínila, že Praha ovšem není pouze historické centrum, ale je třeba se zaměřit i na rozvoj okrajových částí města.

Připomněla přípravu metropolitního plánu a vyjmenovala několik bodů, jak město zvelebit a vytvořit z něj přívětivé a přátelské místo pro život. „Zejména aktivovat nevyužitý potenciál vnitřního města, podporovat charakter jednotlivých čtvrtí a zamezit rozšiřování hranice Prahy“, uzavřela svůj proslov.

Zástupce Magistrátu hl. města Prahy, vedoucí oddělení využití majetku Jan Rak pak podrobněji představil projekty Staroměstské i Holešovické tržnice. Vyzvedl jejich historickou podstatu, význam daných lokalit i potenciál využití.

Jako spoluvystavovatelé se zúčastnily společnosti Bogle Architects, Crestyl real estate, PointPark Properties a Unibail-Rodamco.

Příští ročník veletrhu MIPIM Cannes proběhne ve dnech 14.-17. 3. 2017.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient