Zalyžujte si ve Slovinsku

Kranjska Gora lyžování, Slovinsko

Češi zatím příliš neobjevili další z oblíbených lyžařských destinací. Tou je Slovinsko a jeho snadno dostupné lyžařské svahy. Když se rozmýšlíte, kam vyrazíte s rodinou nebo s partou na aktivní odpočinek objevovat nové sjezdovky, je Slovinsko tím pravým místem. Tamní obyvatelé se totiž cítí jako národ lyžařů.

Výhodné ceny

Jestliže se vydáte na lyžovačku do Slovinska, určitě vás příjemně překvapí jejich atraktivní ceny skipasů. Rodiče hlavně ocení to, že všechny děti mladší šesti let lyžují zcela zdarma. Slovinsko nabízí nejen sjezdové lyžování, ale i další relax a odpočinek, jako termální lázně. Komfort ubytování je rovněž příjemnější než malé komůrky v hotelích u našich jižních sousedů. Všude také najdete hlídání dětí a lyžařské školky. Prostě veškerý servis, na který jste zvyklí.

Pokud hledáte oblíbenou destinaci ve Slovinsku, je to určitě destinace Kranjska Gora na severu Triglavského národního parku. Lyžování je tu už tradicí. Například první zmínku o lyžování v této zemi, konkrétně na náhorní plošině Bloke, zapsal historik Valvasor. Pro středisko Kranjska Gora je výhodou blízká poloha s hranicemi Rakouska a Itálie. Zajezdí si tu začátečníci i pokročilí, dobrodruzi vyzkouší hluboký sníh. Proslulé je také soutěžemi organizace FIS, které se konají rovněž v pohoří Phorje a v Rogle.

Země zážitků

Slovinsko je známé svým dostupným lyžování, ale to není vše, co tady můžete zažít. Jestliže se sem vydáte na dovolenou, poznejte i skvělou domácí kuchyni. Rozhodně ochutnejte polévku zvanou jota, domácí štrúdl, klobásy nebo jelita. A pokud nemáte úplně vlohy pro lyžování, vydejte se ke slovinskému moři. Například do Portorož. Dovolená tady je úplný ráj v samotném srdci Evropy, na pobřeží Jaderského moře. Oblast má středomořské klima a řadí se mezi nejteplejší místa ve Slovinsku.

Kranjska Gora lyžování, Slovinsko - lyžovačka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient