Výuka venku je po pandemii novým hitem

Ne že bychom už z pandemie byli venku, avšak žáci a studenti se již do škol mohli vrátit. Mnohdy je tam čekaly novinky, příjemné i nepříjemné. Jednou z těch pozitivních je například venkovní školní učebna.

Proč sedět zavřený v jedné místnosti, když je venku tak krásné počasí? Květen, červen, nebo i září a říjen jsou ideální pro venkovní výuku na školním dvoře či školní zahradě. Stačí tato místa vybavit patřičnými pomůckami.

Venkovní školní učebna AITAA

Jak se buduje venkovní školní učebna? Na to vám odpoví česká firma AITAA. Její příběh se začal psát, když se rozhodla vyrábět ploty, které spojují, nikoliv rozdělují. Časem však zakladatelům došlo, že moduly není nutné používat pouze jako ploty. Využití najdou v domácnostech, veřejných prostorech, nebo právě ve školách.

Venkovní učebna AITAA byla instalována například v Trhových Svinech na jihu Čech. Skládá se ze šesti sedáků, tabule a umyvadla. Tedy taková je aktuální podoba. Učebnu lze kdykoliv upravit, přidat se dá třeba modul s truhlíky pro pěstování bylinek či kontejner na tříděný odpad.

Výuka venku má řadu benefitů

Venkovní učebny u nás ještě nejsou tolik rozšířené, přitom jde o velmi zajímavý koncept. Děti se najednou nachází v novém prostředí, což je motivuje k tomu, aby se soustředily. Stráví čas na čerstvém vzduchu a nové poznatky si spojí s netradičním místem, takže si je snadněji zapamatují. Čas na zlobení nezbývá, protože okolo je tolik nových podnětů.

Venkovní učebny lze samozřejmě využít nejen k výuce, ale také k poradě s kolegy, opravě písemek nebo jen nerušenému strávení pauzy. Jde o ideální příležitost také pro družiny a zájmové kroužky. Během zimních měsíců využití pochopitelně příliš nemají, avšak školní rok trvá deset měsíců a zhruba čtyři z nich se lze při dobrém počasí vydat ven. Velký benefit je, že se dají lavice a stoly zaklopit a tím pádem nezabírají téměř žádné místo. I v Česku tedy venkovní učebny mají své opodstatnění. Více informací najdete přímo na AITAA.cz.

Pokud si neumíte představit, jak by mohla venkovní učebna vypadat, společnost AITAA mimo jiné nabízí také možnost vytvoření vizualizace přímo na míru konkrétní škole. Stačí se jen ozvat zde – https://www.aitaa.cz/ridim-skolu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient