Jak zabavit děti při cestování

dovolená

Letní prázdniny jsou dobou cestování. Spousta z nás míří k moři, především do Chorvatska či Itálie, což jsou destinace, které jsou pro Čechy nejvíce atraktivní. Lví podíl na jejich popularitě má jistě i jejich relativní blízkost – autem k moři dojedete už za pár hodin. I tato doba se však může zdát poněkud dlouhá, obzvlášť když cestujete s dětmi. Otázku: kdy už tam budem?, uslyšíte během jízdy tolikrát, že vám z ní půjde hlava kolem. Jak tedy vaše ratolesti zabavit, abyste cestu přežili všichni bez újmy na zdraví?

Co nesmí chybět

Začněte už doma a na dovolenou jim nezapomeňte s sebou do auta přibalit i jejich oblíbenou věc, třeba hračku nebo deku. Díky tomu se budou cítit jistěji, bezpečněji a budou klidnější.

Čas na protáhnutí

Nezapomeňte dělat pravidelné a časté přestávky, aby se všichni pořádně protáhli. S dětmi do tří let zastavujte každou hodinu a půl, s těmi staršími asi po dvou hodinách. Ideální je najít odpočívadla, kde se nachází i nějaké malé hřiště nebo prolézačky.

Pauza na občerstvení

Pauzy využijte také na občerstvení – ideální jsou celozrnné potraviny, ovoce nebo zelenina, vyhněte se naopak jídlům s vysokým obsahem cukru, po kterých mohou být vaše ratolesti podrážděné a rozjívené.

Hraní her

Pusťte se s nimi do hraní nejrůznějších her, k většině z nich postačí fantazie. Hádanky, oblíbený slovní fotbal nebo různé hledání věcí. Popisujte, co vidíte za oknem, zpívejte si, vyprávějte.

Když nápady dochází…

Pokud vám už dochází nápady, energie i trpělivost, vezměte si na pomoc techniku. Skvěle poslouží třeba přenosný DVD přehrávač, na kterém jim pustíte oblíbenou pohádku. Dobrou volbou bude přenosný DVD přehrávač s USB konektorem PD-308A od společnosti Orava. Tato šikovná a praktická věcička vám díky svým rozměrům nezabere příliš místa a přitom spolehlivě ukrátí dlouhou chvíli. Pohodlí a zážitek při sledování umocní 9´´palcový monitor, se kterým lze otočit až o 270°. Přehrávat na něm lze DVD i CD disky, kompatibilní je i s paměťovými kartami SD/MMC.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient