Na výlet k českému moři

Máchovo jezero Ubytování

Opravdu vím, že Česká republika jako středoevropská země žádné moře nemá. Jedna vodní plocha se tak ovšem občas nazývá, a nutno říci, že právem. Velmi vytíženou rekreační oblast na severu Čech navštíví ročně sta tisíce rekreantů. Již jistě tušíte, že bude řeč o Máchově jezeru.

Několik zajímavostí

Začněme několika zajímavými fakty o „Mácháči“, jak se rybníku často přezdívá. Byl založen ve 14. století Karlem IV. Během třicetileté války zde následně bohatý Hrabě Dalibor vybudoval ostrov, na kterém si nechal postavit hrádek, do kterého se sám ukryl. Jenomže se mu ve skladišti potravin přemnožily myši, takže mu snědly všechno jídlo. Následně musel šlechtic ostrov rychle opustit, aby na něm nezemřel hlady. Od té doby se mu říká Myší a také by se na něm měl ukrývat veškerý majetek zámožného Dalibora. Samozřejmě tohle je jen pověst, ale na těch dost často bývá alespoň zrnko pravdy. Takže pokud se vydáte hledat zlatý poklad, kdo ví…

Máchovo jezero ubytování

Kde seženete nejlepší ubytování na Máchově jezeře? Velmi doporučené jsou chatové oblasti, kde si můžete pronajmout vlastní bydlení. Nebojte se, půjde o mnohem vyšší úroveň, než jakou si pamatujete ze školních zájezdů. Tam totiž na stížnosti dětí dbá málokdo, tady je ovšem o komfort zákazníků plně postaráno. Chatky Máchovo jezero jsou čtyřlůžkové, takže ideální pro celou rodinu s dětmi. Samozřejmostí je kvalitní jídelna a bar, u něhož se můžete osvěžit. K dispozici jsou též dvě ohniště, u nichž lze posedět a zavzpomínat na staré časy, případně si půjčit gril a udělat pořádné barbecue. V okolí naleznete například minigolf či trampolínu. Neodolatelná možnost je potom plavba parníkem.

Už máte jasno, kam vyrazíte na prodloužený víkend nebo případně na celou dovolenou? V tom případě se podívejte na Máchovo jezero – chatky a rovnou si nějakou zamluvte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient