Zdá se vám investování příliš rizikové? Zlato dokáže peníze nejen zhodnotit, ale také ochránit před inflací

Staráte se o svou rodinu a kvalitní zázemí je jednou z vašich priorit? Svým dětem dopřáváte kroužky, zajímavé volnočasové aktivity a zároveň jim, až přijde ten pravý čas, chcete usnadnit začátek samostatného života? Rádi se věnujete svým koníčkům, navštěvujete divadla, kina, koncerty i restaurace? Aktivní trávení volného času a cestování jsou pro vás ideálním prostředkem k odreagování se a načerpání nových sil? Chcete si užívat plnohodnotný život i v zaslouženém důchodu? Pak byste se rozhodně neměli bát investovat.

Proč nenechávat zahálet peníze na účtu? A kdy raději investování odložit?

Peníze uložené v bance již dávno nejsou jistotou zisku. Pravidelně hrazené poplatky jsou dokonce až příliš často vyšší než úroky. Pokud tedy chcete své prostředky zhodnotit, je třeba pustit se do investování. To však platí pouze v případě peněz, které nepotřebujete mít k dispozici na hrazení pravidelných výdajů. Na místě navíc je i vyčlenit adekvátní částku na uhrazení případných nečekaných výdajů, jako je úhrada za opravu různých závad. U investic raději plánujte v dlouhodobějším horizontu.

Nechcete prodělat? Na zlato si klidně vsaďte

Některé investiční produkty s sebou nesou velkou míru rizika, jsou tu však i možnosti, které jsou v podstatě sázkou na jistotu. Mezi ty osvědčené patří zejména nemovitosti a zlato. Právě ty v tuto chvíli nakupují ti, kteří si uvědomují, že na dveře právě klepe inflace, kterou vyvolala koronavirová krize. Po tvrdých a omezujících opatřeních přichází zdražování a období, během kterého budou peníze ztrácet na hodnotě. Pro pořízení nemovitosti potřebujete značnou sumu peněz, zlato si však můžete koupit i za relativně nízkou částku. Navíc je osvobozeno od DPH.

Investiční zlato vysoké ryzosti lze pořídit v kamenné prodejně i přes internet

Mezi investiční zlato se řadí zlaté mince a slitky. Obojí můžete pořídit na www.zlate-mince.cz nebo na pobočce v pražském Obecním domě. Na internetu se sami přesvědčte, že se jedná o velice solidního prodejce, který nabízí zlato vysoké ryzosti za příznivou cenu. Stačí vyhledat „investiční zlato“ a porovnat nalezené výsledky.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient