Protonové centrum v Praze nabízí pacientům zdarma virtuální ambulanci

Čas hraje v oblasti onkologie zcela zásadní roli. Pandemie koronaviru a atmosféra strachu má za následek, že se někteří pacienti bojí opustit domov, ruší plánovaná vyšetření nebo je odkládají a drahocenný čas ubíhá… Na tento problém reaguje pražské Protonové centrum zavedením služby virtuální onkologické ambulance, která je v provozu od konce ledna. Jde o systém, kdy si pacienti mohou sami zvolit, jestli chtějí setkání s lékaři absolvovat prostřednictvím videokonzultace, nebo se na něj dostaví osobně.

Virtuální ambulance pro pacienty s rakovinou

Ve virtuální ambulanci probíhají videokonzultace pacienta s lékařem. Služba je určena pacientům s nově diagnostikovaným onkologickým onemocněním, kteří mají podstoupit ozařování (radioterapii) a chtějí získat informace o protonové léčbě, jejich výhodách a rizicích, případně dalších léčebných alternativách. Virtuální ambulance je zcela zdarma a pro všechny pacienty z celé ČR. Hlavní výhody videokonzultace:

  • Možnost absolvovat vstupní konzultaci i v případě náhle vzniklého respiračního onemocnění či v případě karantény.
  • Snížení rizika nákazy koronavirem SARS-CoV-2 v době nepříznivé epidemiologické situace v ČR.
  • Úspora vašeho času stráveného na cestách.
  • Konzultace z pohodlí vašeho domova.
  • Možnost připravit si dotazy na lékaře na základě zaslaných prezentačních materiálů.

Každý pacient má svého koordinátora

Pacienti mají často bolesti, strach a pochybnosti, které se v době pandemie samozřejmě násobí. Proto má každý pacient v Protonovém centru svého osobního koordinátora, který mu je plně k dispozici. V Protonovém centru se vždy snaží, aby zdejší pacienti nečekali zbytečně a šli na konzultaci s lékařem v čase, na který byli objednáni. I po schůzce s lékařem je každý koordinátor připraven se s pacientem znovu spojit a probrat s ním další kroky, případně zodpovědět otázky, které pacienta napadly v průběhu konzultace. Následují administrativní kroky, jež za pacienta řeší právě jeho osobní koordinátor, který také naplánuje všechna potřebná vyšetření. 

Co možná nevíte

  • Protonová léčba je ze zákona hrazena zdravotními pojišťovnami a je tedy dostupná všem pacientům z České republiky, ale i klientům slovenských a vybraných evropských pojišťoven. 
  • Pražské Protonové centrum (PTC) dosud léčilo přes 7000 pacientů z 50 států světa.
  • Protonová léčba je v současnosti nejšetrnější radioterapií a dává vysokou šanci na úspěšné zvládnutí léčby při minimalizaci vedlejších účinků. 
  • PTC vyvinulo jedinečné postupy ozáření, díky nimž mu patří přední místo na světě v léčbě karcinomu prsu.
  • Protonové centrum je spoluautorem mezinárodních doporučení pro léčbu maligních lymfomů a účastní se klinických studií iniciovaných Oxfordskou univerzitou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient