Balet – Zkrocení zlé ženy

Zkrocení zlé ženy podle J. Ch. Maillot komediální balet

V neděli 24. ledna v 15:45 můžete v 16 kinech v Čechách a na Slovensku vidět přímý přenos současného baletu na motivy komedie Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Geniální a úžasně vtipný choreograf Jean Christoph Maillot z monackého Monte Carla si vzal na mušku věčné téma – vztahy mezi muži a ženami, setkání dvou rozdílných elementů a jejich cesta k harmonickému soužití.

„Zkrocení zlé ženy je považováno za jakousi ‚příručku pro muže – macha‘. Když jsem znovu inscenoval Shakespearovu hru jako balet, rozhodl jsem se odvrátit od tohoto centrálního hesla a zkusit se podívat na věci z jiného úhlu: není to tedy o muži, který zkrotí ženu, ale ta hra je o dvou výjimečných lidech, kteří konečně potkají někoho, kdo se přesně hodí k jejich osobnosti a splní jejich očekávání. Toto setkání je bouřlivé, třaskavé, je to opravdová láska na první pohled.“

J.Ch. Maillot pro scena.cz

Francouzský choreograf, současný ředitel Les Ballets de Monte Carlo – Jean Chrisoph Maillot vytvořil exkluzivně pro Bolšoj balet (2014) adaptaci Shakespearovy komedie Zkrocení zlé ženy na hudbu Dmitrije Šostakoviče. Pod jeho vedením objevíme zcela nové kvality souboru a diváci se mohou přesvědčit, že výkon Bolšoje je nedostižný i v moderních choreografiích. Inscenaci není možné vidět nikde jinde na světě.

Zkrocení zlé ženy

Neděle 24. ledna 2016 v 15:45 živě

Hudba: Igor Šostakovič

Choreografie: J. Ch. Maillot

Hlavní role: Jekaterina Krysanova, Vladimir Lantratov, Olga Smirnova

Kam na Zkrocení zlé ženy:

24. ledna v 15:45 | Praha, Kino Lucerna, vstupenky on line zde 24. ledna v 15:45 | Ostrava, Dům kultury města Ostravy, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Brno, Kino Art, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Olomouc, Kino Metropol, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Kopřivnice, Kino Puls, vstupenky on-line zde24. ledna v 15:45 | Zlín, Velké Kino, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Kolín, Kino 99, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Jihlava, Kino Dukla, vstupenky on-line zde 24. ledna v 15:45 | Náchod, Kino Vesmír 24. ledna v 15:45 | Děčín, Kino Sněžník, vstupenky on line zde 24. ledna v 15:45 | Louny, Kino Svět, vstupenky on-line zde 6. března v 16:45 | Plzeň, Kino Měšťanská Beseda, vstupenky on-line zde 19. března v 15:45 | Chotěboř, Kino Družba 10. dubna v 17:00 Praha, Kino Radotín 24. ledna v 15:45 | Liptovský Mikuláš, GA Cinema, vstupenky on-line zde 17. dubna v 18:00 | Topolčany, Spoločenský dom Vstupenky na pokladnách participujících kin a online prostřednictvím webových stránek kin.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE:

O prenosydokin.cz

Pod značkou prenosydokin.cz distribuuje společnost Cikánek management do kin ve střední a východní Evropě přímé přenosy představení a koncertů z Metropolitní opery v New Yorku, Bolšoj baletu v Moskvě, Národního divadla v Londýně, Berlínské filharmonie či prohlídky z těch nejzajímavějších světových výstav výtvarného umění a to v rámci série Exhibition on Screen. Společnost Cikánek management stála u zrodu tohoto fenoménu v našich zeměpisných šířkách a v současnosti působí v 10 zemích napříč celou střední a východní Evropou. Mezi nejúspěšnější tituly poslední doby patřil například přímý přenos Čajkovského opery Evžen Oněgin z Metropolitní opery v New Yorku s Annou Netrebko, Piotrem Beczalou a Mariuszem Kwiecienem, přímý přenos baletu Spartakus z moskevského Bolšoje se Světlanou Zacharovou nebo záznam představení titulu the Audience britského Národního s Helen Mirren v roli britské královny Alžběty II.

O Bolšoj balet živě

Projekt si získal srdce diváků po celém světě a hned po známých operních přenosech z Metropolitní opery je globálně druhý nejnavštěvovanější mezi přenosy do kin. Hlavní ingrediencí úspěchu projektu je nepřekonatelná interpretační bravura tanečnic Bolšoje (Jevgenie Obrazcová, Maria Alexandrová, nebo ukrajinská rodačka Světlana Zacharová). V mužské části souboru okouzlují diváky hvězdy jako Michail Lobukin, Ruslan Skvorcov, ale i historicky první americký tanečník v souboru, který přešel do Bolšoje z ABT David Hallberg. Letošní sezóna bude výjimečná také díky tomu, že budeme svědky zrodu nové nastupující generace tanečních hvězd, která poprvé dostane výraznou příležitost. Nebude mezi nimi chybět 22letá Olga Smirnova, o které se přes její věk otevřeně hovoří jako o hvězdě, která je „zářivým klenotem v koruně Bolšoje“.

Program Bolšoj balet živě 2015/16

Spartakus

Neděle 13. března 2016 v 15:45 záznam

Hudba: Aram Chačaturjan

Choreografie: Jurij Grigorovič (1968)

Don Quijote

Neděle 10. dubna 2016 v 16:45

Hudba: Ludwig Minkus

Choreografie: Alexei Faděječev

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient