Zvýšení výkonu motoru pomocí chiptuningu: Co byste měli vědět?

chiptuning

Ocenili byste zvýšení výkonu motoru u svého vozu? Pak jste již pravděpodobně uvažovali také o variantě chiptuningu, který probíhá bez jakéhokoliv technického zásahu do vozidla. Co byste o chiptuningu měli vědět?

V minulosti bylo možné zvýšení výkonu pouze úpravou samotného motoru. V dnešní době je však většina automobilů vybavena řídící jednotkou, kterou si můžeme představit jako miniaturní počítač s určitým softwarem. Řídící jednotka dostává instrukce z čidel, které jsou rozmístěny po celém voze. Tato čidla snímají například otáčky motoru, jeho teplotu, rychlost jízdy při daném zařazení rychlostního stupně atd.

A právě zde je možné provést takové úpravy, které povedou ke zvýšení výkonu motoru. Chiptuningem provádíme pouze změny softwaru v řídící jednotce motoru a k žádnému technickému zásahu do vozidla již nedochází.

Co byste ještě měli vědět o chiptuningu?

Než svůj vůz svěříte tuningové společnosti, měli byste vědět, jak má firma při chiptuningu správně postupovat.

Velice důležitou součástí chiptuningu je také zálohování originálního softwaru, aby v případě problémům bylo možné vše vrátit do původního stavu.

Po tuningové firmě také požadujte záruky. Při neodborném nastavení nezkušenou firmou může být váš motor nenávratně poničen. Firma, která si stojí za kvalitními výsledky své práce, nebude mít s poskytnutím záruky na software a motor jakýkoliv problém.

Profichip s.r.o.

Velice oblíbenou firmou působící v oblasti chiptuningu je Profichip s.r.o. Samozřejmostí je vytvoření zálohy originálního softwaru i doživotní záruka na software i motor.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient