První projekt z IROP

IROP

MINISTRYNĚ ŠLECHTOVÁ: VYDALI JSME PRVNÍ ROZHODNUTÍ O POSKYTNUTÍ DOTACE V RÁMCI IROP

14.01.2016: Ministerstvo pro místní rozvoj jako řídící orgán Integrovaného regionálního operačního programu vydalo rozhodnutí pro prvního úspěšného příjemce. Jedná se o projekt na rekonstrukci silnice na Broumovsku za 57 milionů korun. Letos budou v IROP vyhlášeny výzvy za 84 miliard korun.

Máme tu první úspěšný projekt, který usnadní a zpříjemní dopravu mezi dvěma obcemi v Královéhradeckém kraji. V současné době žadatelé předložili 27 žádostí o podporu za 1,3 miliardy korun. Rozpracováno je přitom dalších 1 313 projektů za celkem 7,3 mld. Kč,“uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Zmíněných 27 přijatých žádostí se nejvíce týká právě oblasti dopravy.

Dne 13. ledna 2016 byl schválen první projekt v Integrovaném regionálním operačním programu a to rekonstrukce čtyřkilometrového úseku silnice II/303 z Jetřichova do Broumova v Královéhradeckém kraji. Projekt za 57 milionů Kč pomůže odstranit havarijní stav silnice a zvýší bezpečnost a komfort jak pro místní obyvatele, tak pro všechny, kteří silnici využívají.

Ministerstvo pro místní rozvoj jako řídicí orgán IROP vyhlásilo v roce 2015 19 výzev v celkovém objemu 39, 9 mld. Kč. V roce letošním je plánováno vyhlášení dalších 45 výzev v celkovém objemu 84 mld. Kč.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient