Cena LUI Che Woo – Cena za světovou civilizaci vyhlašuje své první laureáty

Cena LUI Che Woo – Cena za světovou civilizaci vyhlašuje své první laureáty

Cena LUI Che Woo – Cena za světovou civilizaci (dále jen „cena LUI Che Woo“ nebo „cena“) dnes vyhlásila své první tři laureáty.

From left: Prof. Lap-Chee Tsui, Member, Board of Governors, LUI Che Woo Prize Limited; Dr. Lui Che Woo, Founder & Chairman of the Board of Governors cum Prize Council, LUI Che Woo Prize; Prof. Lawrence J. Lau, Chairman, Prize Recommendation Committee, LUI Che Woo Prize; Dr. Moses Cheng, Member, Board of Governors, LUI Che Woo Prize Limited (PRNewsFoto/LUI Che Woo Prize Limited)

Video – https://www.youtube.com/watch?v=dzfB6xB_PR8

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160726/392933

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160726/392934

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160726/392935

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160726/392936

Foto – http://photos.prnewswire.com/prnh/20160726/392937

Tiskovou zprávu pro multimédia zobrazíte kliknutím zde:http://www.prnasia.com/mnr/lcw_201607.shtml

Laureáti prvního ročníku ceny LUI Che Woo 2016 jsou:

Kategorie ceny 1: Udržitelný rozvoj světa (Cena za udržitelnost)

Specifická oblast zaměření: Světová dodávka potravin: Zdraví a bezpečnost

Laureát: YUAN Longping

Profesor Yuan Longping získal Cenu za udržitelnost za vyvinutí hybridní rýže s vysokou výnosností. Tento jeho vědecký úspěch zajistil trvale udržitelné a stabilní dodávky potravin v Číně a dalších oblastech, které dlouhodobě čelily riziku hladomoru. Technologie pěstování hybridní rýže profesora Yuana významným způsobem přispívá k posílení bezpečnosti světových dodávek potravin.

Kategorie ceny 2: Zlepšení životních podmínek lidstva (Cena za zlepšení životních podmínek)

Specifická oblast zaměření: Léčba a/nebo kontrola epidemií, infekčních onemocnění nebo chronických onemocnění

Laureát: Lékaři bez hranic

Lékaři bez hranic získali Cenu za zlepšení životních podmínek za svůj nepostradatelný přínos k léčbě a kontrole epidemie cholery na Haiti v roce 2010 a epidemie eboly v západní Africe v roce 2014. Lékaři bez hranic poskytují lékařskou a humanitární pomoc oblastem postiženým přírodní katastrofou, epidemií či ozbrojeným konfliktem. Práce Lékařů bez hranic proto vede k významnému zlepšení životních podmínek lidstva.

Kategorie ceny 3: Propagace pozitivního přístupu k životu a podpora pozitivní energie (Cena za pozitivní energii)

Specifická oblast zaměření: Jednotlivci nebo organizace, jejichž chování a úspěch inspiruje, nabíjí energií a dává naději ostatním

Laureát: James Earl „Jimmy“ CARTER

Jimmy Carter získal Cenu za pozitivní energii za veškerou dobrou práci odvedenou jím a Carterovým centrem, jež založil v roce 1982. Jimmy Carter svým úsilím významně přispěl k propagaci pozitivního přístupu k životu a podpoře pozitivní energie ve světě. Po celém světě šířil inspiraci, sílu, naději a pozitivní energii tím, že milionům lidí přinesl mír, prosperitu, zdraví a naději.

Dr. Lui Che Woo, zakladatel a předseda představenstva Rady guvernérů a Rady ceny LUI Che Woo, uvedl: „Dnešní den je důležitým milníkem pro LUI Che Woo – Cenu za světovou civilizaci. Cena byla založena s cílem prosazovat světový mír, vzájemný respekt a podporu a vytvářet prostředí, v němž mohou lidé pečovat o vzácné přírodní zdroje naší planety a těšit se z nich. Doufám, že vyhlášením prvních laureátů můžeme společně vybudovat pečující a milující svět.“

Dr. Lui vyjádřil naději, že tito tři laureáti budou pokračovat ve svém úsilí a své myšlenky a přínosy zpřístupní lidem po celém světě, aby obohatili společnost a dodali více pozitivní energie světu jako takovému.

Profesor Lawrence J. Lau, předseda Výboru pro doporučení laureátů ceny, uvedl:„Na rozdíl od ostatních mezinárodních cen s pevně stanovenými obory pokrývá cena LUI Che Woo řadu oblastí a laureáti se neomezují pouze na akademiky a vědce. Tři letošní laureáti byli vybráni na základě přísného třístupňového procesu hodnocení a posouzení, který jen dále dokazuje, že každý oceněný si tuto cenu skutečně

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient