YES BANK se na Klimatické konferenci v Paříži 2015 (COP21) zavázala do roku 2020 mobilizovat 5 miliard dolarů na řešení klimatických problémů

YES BANK, pátá největší indická soukromá banka, vydala na Klimatické konferenci v Paříži 2015 (COP 21) prohlášení, ve kterém přijala závazek mobilizovat v Indii na řešení klimatických otázek 5 miliard dolarů. Aby Indie splnila svůj závazek určený v rámci programu cílů stanovených pro jednotlivé národy (INDCs – Intended Nationally Determined Contributions), chce banka YAS BANK v letech 2015 až 2020 zmobilizovat 5 miliard dolarů na řešení klimatických otázek, a to prostřednictvím půjček, investic a dalších možností získávání kapitálu. Cílem investic je zabránit klimatickým změnám, zajistit přizpůsobení se novým podmínkám a zvýšit celkovou odolnost vůči změnám klimatu.

Rana Kapoor, generální ředitel a předseda představenstva YES BANK, u příležitosti přijetí tohoto závazku, poznamenal: „Konference COP21 má skvělý potenciál při posilování partnerství mezi jednotlivými státy a firmami a vytváří nové podnikatelské a finanční možnosti, jak se můžeme vyrovnat se změnami klimatu. Spouštěčem pozitivních změn bylo dodržení závazků ze strany podnikatelských subjektů, které byly přijaty v září 2014 na Summitu OSN o klimatu. Na tomto summitu se YES BANK zavázala financovat každý rok výrobu alespoň 5000 MW elektrické energie čistým, ekologicky šetrným způsobem a podařilo se nám tento závazek dokonce překonat. Firmy musí jednat proaktivně, pokud chceme naše cíle v oblasti řešení klimatických problémů změnit a finanční instituce hrají na tomto poli zásadní úlohu. Banka YES BANK je plně připravena stát se katalyzátorem změn a zavazuje se vytvářet nové inovativní finanční mechanizmy, které umožní Indii splnit ambiciózní cíle v boji proti klimatickým změnám, a to jak v blízké budoucnosti, tak v dlouhodobém měřítku.“

Prostřednictvím těchto závazků chce YES BANK posílit trvale udržitelný rozvoj při zachování kvality životního prostředí. Dvoutýdenního klimatického summitu COP21 se zúčastnilo více než 150 hlav států a vlád a více než 40 tisíc delegátů. Hlavním cílem, na kterém se účastníci dohodli, je snížit v nadcházejícím období globální oteplování pod 2°C.

O bance YES BANK

YES BANK je pátou největší soukromou bankou v Indii a má pobočky ve všech 29 státech a 7 územních oblastech Indie. Banka sídlí v Bombaji, ve čtvrti LPID (Lower Parel Innovation District) a naplňuje vizi svého zakladatele Rana Kapoora a vrcholového vedení, na jejímž základě chce být špičkovou indickou soukromou bankou s vysoce kvalitními službami, orientací na zákazníky a kvalitu služeb s cílem podporovat budoucí obchodní růst v Indii. YES BANK je bankou profesionálů a jejím cílem je stát se do roku 2020 „nejlepší a nejkvalitnější velkou světovou bankou v Indii“.

YES BANK

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient