Co je to plus size móda a co se chystá pro sezónu 2023?

Plus size móda je oblečení pro ženy s většími velikostmi, tedy nad velikostí 40. Tento typ módy je navržen tak, aby se ženy s většími velikostmi cítily pohodlně a sebevědomě ve svém oblečení. Plus size móda se zaměřuje na vhodné střihy, materiály a barvy, které dobře padnou a vypadají dobře na ženách s většími postavami. Cílem je ukázat, že ženy všech velikostí mohou být krásné a módní.

Jaké střihy dobře sednou ženám vyžadující plus size módu?

Existuje několik střihů, které mohou být vhodné pro ženy, které nosí plus size oblečení.Mazi ty oblíbené patří třeba košile (https://tuule.cz/c/kosile) širší na ramenou a zúžené kolem pasu a boků. Tento střih může pomoci opticky vyrovnat proporce postavy. Také se nosí sukně s vyšším pasem, vyšší pás totiž může pomoci vytvořit iluzi delších nohou a zúženého pasu. Postavám s delšími pažemi a zároveň dodat oblečení sofistikovaný vzhled dokáže zase střih akcentujísí rozšířené rukávy. Oblíbený je také střih s výstřihem do V. Tento střih může opticky protáhnout horní část těla a zúžit pánev.

TIP: Zkuste se podívat a eshop: https://tuule.cz/c/sukne

Jaké materiály se hodí pro plus size módu?

Pro plus size oblečení je důležité zvolit materiály, které jsou pohodlné a příjemné na nošení. Měly by také dobře padnout a zakrýt nedostatky postavy. Zde je několik materiálů, které se mohou hodit pro plus size oblečení: 

  • Lehké a prodyšné materiály, jako je bavlna nebo viskóza, jsou dobré pro letní oblečení, třeba volné letní kalhoty, protože jsou pohodlné a nehřejí se.
  • Příze nebo vlna jsou skvělé volby pro zimní oblečení, jsou teplejší a ideální pro vrstvení.
  • Elastické materiály, jako je lycra nebo spandex, se hodí na oblečení, které musí dobře držet tvar a zároveň poskytovat pohodlí.
  • Materiály s vysokým obsahem elastanu nebo příze nakonec poskyují dobrou podporu a pohodlí.

Je důležité zvolit materiály, které jsou pro vás pohodlné a vyhovují vašim potřebám. Měly by také vypadat dobře a být vhodné pro danou příležitost.

Dobře se mohou cítit všechny ženy

Plus size móda existovala již v minulosti, ale v posledních letech se tento segment módy začal rozvíjet více a více. V 70. letech 20. století se například objevily první plus size katalogy pro ženy s většími velikostmi.

V roce 1997 založila společnost Lane Bryant kampaň zaměřenou na plus size módu pod názvem „Real Women Have Curves“ (Skutečné ženy mají křivky). Tato kampaň měla za cíl bojovat proti názoru, že ženy s většími velikostmi nemohou být módní a krásné. Od té doby se plus size móda stala stále více populární a dnes existuje mnoho značek a návrhářů, kteří navrhují oblečení pro ženy s většími velikostmi.

Široký výběr najdete na https://tuule.cz/c/kalhoty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient