Co je to ultrazvuková čistička? Víte, k čemu se používá?

ultrazvukové čištění

Ve zdravotnictví, průmyslových oblastech, ale i v běžných domácnostech se používají takzvané ultrazvukové čističky. Co si pod takovým názvem představit? Jedná se v podstatě o přístroj pracující na základě chemického procesu a využívající ultrazvuk k odstranění nečistot z různých nástrojů.

Ultrazvukové čističky nacházejí uplatnění v podstatě kdekoliv, kde je nezbytné šetrně čistit předměty. Samotný proces čištění se nazývá kavitace, což znamená, že se rychle zvýší teplota, a poté se pomocí tlakových vln s vysokou energií rozpouští nečistoty. Pozor si však dávejte na výběr konkrétního přístroje, protože ne všechny ultrazvukové čističky jsou kvalitní a svými parametry vyhovující.

Při výběru byste se měli dívat především na kmitočet, teplotu, výkon ultrazvukového generátoru, ale i objem čistící vany. Ujasněte si, jak velké předměty plánujete čistit.

UZ digitální čističky ECOSON řady U-STH
UZ digitální čističky ECOSON řady U-STH

Kmitočet

Frekvence v rozmezí od 20 kHz do 25 kHz se doporučuje v případě silně znečištěných a velkých předmětů. Domácí ultrazvukové čističky většinou disponují vyšší frekvencí od 35 kHz do 70 kHz, což k odstranění nečistot ze šperků či brýlí naprosto stačí.

Současný trh je rozmanitý a najde se i taková ultrazvuková čistička, jež pracuje hned s několika kmitočty, a tak si je nastavíte podle toho, co zrovna plánujete čistit.

Teplota

Dále se ohlížejte na to, s jakými teplotami přístroj pracuje, tedy na jakou teplotu je zahřívána kapalina uvnitř. Čím vyšší je teplota, tím je čištění efektivnější. Uvádí se, že by se měla teplota kapaliny pohybovat okolo 50 °C až 65 °C.

Čistící kapalinou bývá voda se saponátem, případně roztok jedlé sody s vodou, octem či kyselinou citrónovou.

Objem

Chcete pouze čističku na domácí použití, například na šperky, mince a optiku? Vystačíte si s menšími alternativami. Ovšem ve zdravotnictví a průmyslu využijete spíše velké stroje, které pojmou i velké předměty.

Hledáte přístroj, s nímž se snadno a rychle zbavíte prachu, špíny, mastnoty, biologických materiálů a dalších nečistot? Ultrazvuková čistička je ideální volbou. Slibuje vskutku kvalitní vyčištění, jednoduchou obsluhu a šetrnost. Nemusíte se bát, že by se předměty nenávratně poškodily.

Na koho se obrátit?

Pokud se poohlížíte po společnosti, která ultrazvukové čističky prodává, nahlédněte do pestrého produktového portfolia firmy Ultrazvuk, s.r.o. Slibuje příznivé ceny a nabízí spolehlivé modely vyznačující se dlouhou životností. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.

Ultrazvuk, s.r.o. na tuzemském trhu působí více než dvacet let a za dobu své existence prodal nespočetné množství čističek do běžných domácností i velkých firem. Jestliže si s výběrem nevíte rady, můžete se i poradit, protože pracovníci poskytují kvalitní poradenství ohledně vhodných technologií čištění.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient