Dětské kolo je ideální dárek za vysvědčení!

dětské kolo

Vysvědčení se opět blíží. Letos bude snažení, píli a znalosti žáků reflektovat jen částečně. Část pololetí proběhla online a učitelé mají jistá pravidla, podle kterých známky udělují. To však nic nemění na tom, že za hezké známky se hodí děti odměnit.

V mnohých rodinách rodiče vyznávají přístup, že se přece dítě učí pro sebe, tak proč ho odměňovat. Na prvním, mnohdy i druhém, stupni základních škol však děti ještě nejsou tak vyspělé, aby si tuto skutečnost uvědomovaly. Dárek za vysvědčení je může motivovat k lepším školním výsledkům. Potěší i drobnost, jako třeba zmrzlina nebo pizza. Vysvědčení se však dá pojmout také jako příležitost koupit dětem, co byste jim stejně pořídit museli. Například dětské kolo.

Kolo za vysvědčení? Stejně byste ho koupit museli

Dětská kola často slouží jako dárek k Vánocům, narozeninám či svátku. Bohužel, ne všechny děti mají svátek či narozeniny na začátku letní sezóny nebo v tak dobrém období, aby bylo možné jim kolo darovat. Jestli jste i vy zjistili, že váš potomek letos nemá na čem jezdit, vezměte vysvědčení jako příležitost darovat mu kolo.

Dětské kolo se dá vybrat i bez dítěte

Největší radost udělá dětské kolo, které bude absolutním překvapením – musíte ho tedy vybrat bez dítěte. Základním kritériem je určitě velikost, která se udává v palcích. Pro děti školou povinné jsou aktuální tyto dvě velikosti:

20″ pro 6-9 let (115-130 cm)

24″ pro 9-12 let (125-155 cm)

Máte-li větší dítě, už budete muset vybírat mezi koly pro dospělé. V takovém případě je však lepší nakupovat společně s dítětem. Přece jenom to bude kolo, které mu vydrží dlouhé roky.

Condor Alu chlapecké 18 rychl. 24pal černá 2020
Condor Alu chlapecké 18 rychl. 24pal černá 2020

Condor Alu dívčí 18 rychl. 24pal bílá 2020
Condor Alu dívčí 18 rychl. 24pal bílá 2020

Budete jezdit spíš v terénu?

Vybrat dětské kolo není složité. V dětské kategorii se obvykle moc nerozlišuje mezi koly horskými, trekingovými a silničními. Na širších gumách se dětem jezdí lépe, proto je většina kol na pomezí horských a trekingových. Jestliže plánujete jezdit převážně v terénu, poohlédněte se po kole s odpruženou vidlicí.

Kotoučové brzdy jsou u dětských kol spíš zbytečností a příliš často se nevyrábí, postačí klasické ráfkové brzdy. Co však není zbytečností, je nízká váha. Hmotnost si určitě pohlídejte, dětské kolo by mělo být co nejlehčí. Typická váha u 24″ kola je kolem 12 kg, modely s duralovým rámem jsou lehčí.

Nezapomeňte na blatníky a helmu

Dětská kola bývají obvykle prodávána s plnou výbavou, ale samostatně musíte dokoupit blatníky, držák na lahev a lahev samotnou. Nezapomeňte také na helmu, bez té děti do 18 let nemohou na silnici.

Dětské kolo můžete snadno objednat i přes internet. V souvislosti s blížícím se vysvědčením mají některé obchody dokonce slevové akce. Například na detska-kola.net nyní pořídíte dětské kolo s bezplatnou dopravou po celé ČR a také s dárkem zdarma.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient