Co možná nevíte o hokejovém MS v Dánsku

lední hokej MS 2018

Letošní hokejový šampionát se hraje poprvé v historii v Dánsku, konkrétně v hlavním městě Kodaňi a v menším městě Herning. O pořadatelství turnaje původně nebyl až takový zájem, protože v letošním roce se konaly také Olympijské hry a v minulosti MS vždy zůstávalo ve stínu olympijského turnaje. Letos je ovšem všechno jinak. Díky neúčasti profesionálů z NHL na ZOH v Koreji nabídne dánské mistrovství mnohem atraktivnější hráčské obsazení, než tomu bylo na Olympiádě. Za všechny jmenujmeConnora McDavida z Edmontonu, který ovládl kanadské bodování zámořské soutěže a bývá v současnosti i přes své mládí označován za nejlepšího hokejistu světa.

MS v hokeji 2018 – formát a program turnaje

Mezinárodní hokejová federace strukturu či formát turnaje v minulosti často měnila. Experimenty s různými formáty turnajů přicházeli pomalu každý rok a fanoušci před každým turnajem museli podrobně studovat, podle jakého vzorce se bude hrát a postupovat do dalších bojů. Situace se naštěstí změnila od roku 2012. Tehdy se poprvé 16 účastníků rozdělilo do dvou skupin po 8. V obou skupinách se utká každý s každým, přičemž první 4 postupují do čtvrtfinále, kde se hraje křížem – tedy 1. se 4. a 2. se 3. Vítězové obou skupin na sebe mohou narazit až ve finále.

Pokud Vás zajímá složení jednotlivých skupin, rozpis zápasů a další informace o letošním turnaji, najdete ho v tomto podrobném článku.

Češi na MS v hokeji

V historické tabulce medailí z hokejových šampionátů drží Češi 3.místo, pokud tedy do celkových počtů zahrneme i úspěchy dřívějšího Československa. Celkem Češi získali 46 medailí – 12x zlato, 13x stříbro a 21x bronz. Problém je, že poslední česká medaile již pomalu zapadá prachem a zapomněním – naposledy čeští hráči přivezli medaili před 6 lety, kdy v Helsinkách vybojovali bronz proti domácím Finům.

Podaří se našim reprezentantům letos protrhnout dlouhé čekání na medaili? Podle sázkových kanceláří to není příliš pravděpodobné. Češi jsou podle kurzů až na 6.místě – šance, že získají titul je ohodnocena kurzem 16, což znamená, že v případě sázky 100 Kč Vám české zlato přinese 1 600 Kč.

Naděje ale umírá poslední, takže držme palce 🙂

Oficiální, týmové foto, hokejisté, reprezentace, český národní hokejový tým, hokejista, sportovec---Czech Republic men's national ice hockey team, photo session
Foto: ČTK, Kamaryt Michal

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient