Dačicko – ráj pro turisty

Ani se nedá spočítat, kolik je u nás krásných míst. Některá jsou známější, jiná méně. V jižním cípu Českomoravské vrchoviny, ale již v kraji Jihočeském, leží malebné městečko Dačice.

Památky, turistika, letní i zimní sporty

Dačice tvoří vstupní bránu k památným, pověstmi proslaveným místům v okolí. Přímo ve městě stojí za návštěvu například dačický zámek s 10hektarovým anglickým parkem. V jeho jižním křídle najdete Městské muzeum a galerii. Při procházkách můžete vidět i navštívit řadu dalších památek. Určitě neminete žulový pomník kostky cukru, který připomíná, že ve zdejší rafinerii byl v roce 1841 vyroben první kostkový cukr na světě.mg_0291_6_panorama

Pěšky nebo na kole se dostanete na Toužínské stráně, kde se to hemží vzácnými brouky a motýly, nebo k pramenům Moravské Dyje, avšak tím největším lákadlem je turistika v Přírodním parku Česká Kanada. Značených cyklotras je 160 km!

V mikroregionu Dačicko funguje projekt „Turistika na koni“, v jehož rámci zde byly vyznačeny jezdecké stezky. V létě si odpočinete u vody, v zimě zde díky vyšší nadmořské výšce panují velmi dobré sněhové podmínky. Je tu 90 km značených běžeckých tras.

Nespěchejte dom

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lákadel se najde spousta, a tak možná budete potřebovat najít ubytování v jižních Čechách, abyste si pobyt prodloužili a užili. Cestovní ruch je v tomto regionu díky množství kulturních a přírodních atraktivit opravdu čilý a tomu odpovídá i síť ubytovacích a stravovacích služeb. Velmi oblíbené jsou v oblasti ubytování Dačice a okolí. Stačí do internetového vyhledávače zadat heslo ubytování Dačice a vybírat z nabídek hotelů, penzionů či ubytování v soukromí. Některá z míst jsou jako stvořená pro rodinnou dovolenou nebo dovolenou s přáteli, kde si můžete vařit sami, nebo zajít na jídlo do příjemné hospůdky. Kromě stravování a ubytování vám nabídnou sportovní vybavení, pohodlné parkování či připojení k Wi-Fi.Chráněná území, přírodní krásy, kulturní památky, vlastivědné zajímavosti, kultura i sport. To vše je Dačicko.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient