Zajímavost z Bible

Říká se, že každý člověk by alespoň jednou za život měl přečíst Bibli, ať již je věřící nebo nikoliv. Děti se ve škole učí, že Bible je Knihou knih a paradoxně je to nejprodávanější a nejčtenější kniha na světě. Statistiky ukazují, že za posledních 50 let se na celém světě prodaly přes 4 miliardy výtisků této knihy. V roce 2009 byl v ČR zaznamenán neobvyklý jev – nejprodávanější knihou roku se stala právě Bible a koupilo si ji téměř 74 tisíc lidí. Většinou ale tuto knihu lidé vnímají jako tlustou, starou, nesrozumitelnou knihu. Moderní učitelé ale zastávají názor, že děti už na druhém stupni základní školy by měly být s Biblí seznámeny. Vycházejí proto různé dětské verze Starého i Nového zákona. Proč přikládat Bibli vůbec nějaký význam, když je člověk bez vyznání?

Pedagogové, psychologové i esoterici shodně tvrdí, že Bible by neměla sloužit jako nesrozumitelný historický román nebo jako nějaké pravidlo či úmluva s Bohem. Bible je prý studnice moudrosti, inspirace a nabízí lidem mnoho námětů k zamyšlení.Ať si již vzpomenete na jakékoliv téma, lze jej díky elektronickému vydání Bible snadno vyhledat a najít případné odpovědi na své otázky. Nejedná se o otázky křesťanské, ale běžné, každodenní nebo i zásadní.

Udělali jsme tedy pokus, protože zrovna přemýšlíme o svých financích. Máme nějaké úspory, sešli jsme se s finančním poradcem a ten nám navrhl několik možností, jak peníze investovat – vklady, podílové fondy nebo nákup investičního zlata. Moc tomu nerozumíme, nevíme… Zkusili jsme se z legrace mrknout, co říká Bible o zlatě a byli jsme hodně překvapeni! Biblické texty zlato totiž zmiňují velmi často:„Zlato je dílem Stvořitele a je nám svěřeno k užívání“. Tři Králové přinesli malému Ježíškovi dary – zlato, kadidlo a myrhu, protože už tenkrát bylo zlato považováno za nejušlechtilejší kov a symbol bohatství. Když lidé chtěli hmatatelného boha, nechal Áron postavit modlu, která byla vyrobena ze zlata a v Bibli je popisována jako „zlaté tele“. Zároveň nacházíme několik citátů o zlatě: „Víra se podobá pravému zlatu, obojí se tříbí ohněm“, „Pán zná moji cestu, ať mě zkouší, vyjdu jako zlato“. Zlato je v Bibli v různých souvislostech zmíněno přesně 34x a to může být odpověď na naši otázku, kam investovat peníze? Jednoznačně do investičního zlata, na výběr máme ze zlatých mincí, zlatých slitků nebo zlatých cihliček. Využít můžeme i nákup zlata na splátky, což je tzv. „zlaté spoření“ a nemusíme chodit do žádného obchodu, zlato lze koupit i na internetu, například na portále zlato.cz.

Možná to celé byla náhoda, možná nás Bible opravdu inspirovala. V každém případě se do této knihy někdy podívejte, je v ní údajně tolik moudrosti než ve všech ostatních knihách dohromady, musíte mít ale tu správnou náladu a musí přijít ten správný čas.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient