Inspirujte se tipy na vánoční výzdobu a osvětlení

Vánoční výzdobu najdete všude. Každé Vánoce mohou být něčím výjimečné. Není to svátek jen pro děti. Samotné přípravy jsou vzrušující a naplní vás radostí. Vychutnejte si letos jiné druhy cukroví, nebojte se experimentovat s vůněmi a chutěmi, zaveďte nové zvyky, užívejte si to. Proměnou může projít i samotná výzdoba. Ekologičtější umělý stromek či pravý voňavý smrk? Nové prostírání na štědrovečerní tabuli, moderní vánoční osvětlení doma i venku na zahrádce? Fantazii se meze nekladou.

Tipy na vánoční výzdobusvetelne-retezy-tz1

Začátkem adventu, zhruba měsíc před Vánoci, byste již měli mít přichystaný adventní věnec na dveře a na jídelní stůl. První adventní svíčka na stolním adventním věnci se zapaluje první adventní neděli, dohromady jsou čtyři. Věnce si můžete vyrobit sami nebo si zakoupit již hotové. Lze také zkombinovat hotový výrobek, nejlépe ohnivzdorný svícen s letos posbíranými šiškami, zapomenutými ozdůbkami, které už na nic nevyužijete, se starými hračkami, svíčkami, třpytkami, čerstvým pryšcem nádherným. Inspiraci na vánoční výzdobu najdete všude. Nesnášíte Vánoce na blátě? Vyzdobte si okna i stromeček umělým sněhem, který se vám bude třpytit ve světle vánočního osvětlení.

Vánoční osvětlení všeho druhu

Pryč jsou časy, kdy si lidé dávali na stromek svíčky. Pokud dáte přece jenom spíše na tradice, prodává se i vánoční osvětlení ve tvaru klasických svíček, které v řetězech rozprostřete na stromek. Světýlka ovšem mohou nabývat všech myslitelných barev, režimů blikání a zhasínání, dokonce i tvarů. Co takhle vyzdobit okna zářivými rampouchy a do šedivého kouta v předsíni umístit světelnou dekoraci ve tvaru hvězdy? Uvnitř můžete použít téměř jakákoliv světla. Venkovní osvětlení už vyžaduje větší pozornost, protože ne všechny řetězy jsou vhodné pro využití venku v dešti a mrazu. Při výběru venkovních světel se tak řiďte stupněm krytí uvedeném na obalu, světla by měla být voděodolná. Na světýlkách se dá i ušetřit, vybírejte si úsporné LED diody s minimální spotřebou.

Na Vánoce jste už připraveni. Stačí jen dokoupit dárky a počkat si na slavnostní zapálení první adventní svíce!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient