INSPO nabízí mimořádnou podporu

Konference INSPO nabízí mimořádnou podporu pro účastníky se sluchovým postižením

Simultánní přepis i tlumočení do znakového jazyka ve všech jednacích sálech jsou na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami již řadu let samozřejmostí. Letošní 16. ročník, který se koná 12. března v Kongresovém centru Praha, však přináší další vylepšení této ojedinělé podpory pro účastníky se sluchovým postižením. K dispozici bude také mobilní přepisovatel, jehož služby budou moci zájemci využít u expozic ve výstavní části. A pro znakující účastníky zde bude připraven tlumočník do znakového jazyka.

Celkem tak bude zpřístupňovat dění na konferenci návštěvníkům se sluchovým postižením sedm přepisovatelů a sedm tlumočníků.

Ohluchlí a nedoslýchaví účastníci mohou sledovat simultánní přepis buď na plátně, anebo na zapůjčeném tabletu. Na něm se budou moci přepínat i do ostatních sálů, aby případně nezmeškali přednášku v jiné sekci.

Tablety si mohou vypůjčit také slabozrací návštěvníci, kteří dobře nedohlédnou na plátno; místo toho budou sledovat prezentaci na tabletu.

Pořadatelé z BMI sdružení mají přislíbeno od střediska Teiresiás a společnosti 24U více než 60 tabletů. Účastníci by si je měli zamluvit při registraci, která je již v plném proudu a kapacita sálu je zaplněna ze tří čtvrtin.

Program konference je na stránce http://inspo.cz/inspo-2016, kde se také nachází odkaz na registrační formulář.

Na konferenci bude také předána Cena Rafael Nadace Vodafone, spojená s částkou 200.000 korun. Uzávěrka této soutěže pro neziskovky využívající informační a komunikační technologie ke zlepšení života lidí se zdravotním postižením je 11. února, podrobnosti jsou na http://inspo.cz/rafael.

Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, partnery jsou AutoCont CZ, ČSOB, Superhosting a Teiresiás, mediálními partnery ČTK Protext a portál Helpnet.

Kontakt:

Jaroslav Winter

winter@brezen.cz, 777 807 727

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient