Jak si vybavit domácí pracovnu?

Pandemie koronaviru nám ukázala, že pracovat z domu nakonec jde, a to i ve firmách, kde se něco takového zdálo nemožným snem. Abyste však doma měli na práci dostatečný klid, potřebujete odpovídající prostředí.

Pracovat od kuchyňského stolu či ze sedačky z obýváku se z počátku může zdát jako dobrý nápad, ale dlouhodobě opravdu nejde o dobré řešení. Jednak by se vám tam nesedělo příliš pohodlně, jednak je vhodné striktně oddělit práci od osobního života. Třeba tím, že se k práci posadíte za kancelářský stůl.

Pořiďte si aspoň stůl a židli

Výškově nastavitelný stůl Flexus, rohový
Výškově nastavitelný stůl Flexus, rohový

Ne v každé domácnosti je prostor vyhradit celou jednu místnost jako pracovnu. Pokud to ani u vás není možné, zkuste si vyčlenit koutek v obývacím pokoji či v ložnici. Tam si pořiďte, klidně jen malý, kancelářský stůl a dobrou ergonomickou židli.

Doporučujeme investovat opravdu do kancelářského stolu s poličkami a šuplíky. Téměř ke každé práci si potřebujete občas něco poznamenat a je praktické, když máte popsané poznámky kam uklidit, kdyby náhodou přišly děti. Alternativu představuje kancelářská skříň, ale pokud nemáte šanony papírů, stůl se šuplíky bude dostačující a ušetří vám peníze.

Prostor zkuste opticky oddělit

Nemáte-li doma samostatnou místnost proměněnou na kancelář, jasně si ji vymezte. Pomohou v tom například paravány. Někdy však stačí optické oddělení jako ochranná podložka pod židlí či kobereček, který hezky vymezuje pracovnu od zbytku místnosti. Pracovní věci by nikdy neměly překročit práh tohoto prostoru. Tahat si pracovní starosti do soukromého života je totiž cesta do záhuby.

Ani ten nejlepší kancelářský nábytek vám nezajistí správnou pracovní hygienu. Práce z domu vypadá na první pohled krásně, ale kdo ji dlouhodobě zažil, ví, že tomu tak úplně není. Opravdu se snažte oddělovat soukromí od pracovních záležitostí, do své „kanceláře“ si odejděte na 8 hodin a pak už se jí vyhýbejte.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru
Tvorba webových stránek: Webklient